Har det skjedd noe nytt i folks øyne de siste ukene?
Kan ikke så mye om Grieg spesifikt, men det kan jo se ut som at det er en god del forventninger til sjømataksjene generelt; både SalMar og Marine Harvest ser ut til å bli straffet ved at forventningene var høye før Q4 ble lagt ut.Noen tanker om Grieg og laks?
Grieg (GSF) legger frem tall i morgen. Det har vært røde tall i bransjen i det siste, og Grieg spesielt, etter fallende eksportpriser og pga sykdom. Jeg tror Q4 tallene til Grieg vil være gode, og at det kan snu (i hvert fall kortsiktig) til oppgang. Noen tanker?
Føler med deg! Har selv AXA i porteføljen, men er som du sier, sitter man long i en slik aksje så bør det vel ende godtVond dag. Resultater som forventet for NANO og PCI, sågar delvis positive nyheter, samt AXA med forventet Q4 resultat og et strategisk oppkjøp i Sverige. Alt som normalt og forventet, allikevel er det en blodrød dag.
Virker som om det har vært normalen for Q4. OK resultater, men markedet har reagert negativt. Følger ikke så mye med på aksjer jeg ikke har, men mener en kamerat med B2H snakket om det samme.
Må holde øyna på målet nå. Blått eller rødt fra dag til dag spiller liten rolle så lenge man ikke daytrader. Inngangen på alle er bra, og det fundamentale er ikke endret, så bare å spenne setebeltet.