Eg sliter litt med Rolex, ja det er en god merkevare på lik linje med coca cola, pepsi og ferrari.   Og folk kjøper jo urene i massevis på tross av at dei ikkje er spesielt spennande og nyskapande på nokon som helst måte. Vi snakker traust og sikkert valg , omtrent som en passat. ( vel og merke en ganske tøff passat ) 
Og for all del eg trur nok at sett frå et investeringssynspunkt i nær framtid so er nok Rolex det beste valget.  
Så er jo spørsmålet ka tidsperspektiv en har på investeringa si ?    Eg tenker jo litt på at Ur laga med innovativ design og urverk produsert av mindre  manufacture og mest sannsynelig i mindre volum er urverk som en i framtida kjem til å verdsette meir en det vi gjer no i dag , og i så måte ville det kanskje være lurt å satse på slike urverk då dei vil være gunstig prisa i forhold til volumprodusenter. 
Misforstå meg rett , eg kunne godt tenkt meg en Rolex igjen . Men eg er litt usikker på insentivet er "rett" for å gjere det .