Etter å ha vært gjennom det meste på markedet av konfeksjonsdresser (kun "high-end" merker...) siden 1990 (og jeg bruker mye dress), har jeg siden 2007 utelukkende holdt meg til "Bangkok-Bob", som ofte er på besøk i Norge (også Oslo-området). Da får jeg skreddersydde dresser, skjorter og frakker av høy kvalitet og til lavere pris enn konfeksjon i Norge. Han stiller opp på et hotellrom i nærheten, tar mål av deg, viser frem stoffprøver og tar imot bestilling. Betaling på forskudd med kredittkort. Klærne kommer i posten etter 2-3 måneder.
New Bangkok International Tailor
Uten kickback/provisjon eller rabatt til meg selv kan jeg gjerne formidle kontakt med Bob, og informere om neste Norgestur (han er her 2-4 ganger i året). Ta gjerne kontakt på PM.
Bob er forøvrig indisk, og ikke thailandsk![]()
Da håper jeg virkelig at dressene han lager til deg er betydelig penere enn de på websiden hans.
Kan jeg (av ren interesse) spørre hva du har hatt tidligere? Når du nevner High-end, hvilke tenker du på da?
Hva slags pris opererer denne Bob med
og hva slags konstruksjon er det?
Da håper jeg virkelig at dressene han lager til deg er betydelig penere enn de på websiden hans.

3. Kjøp er lik Oslo her!
Hehe, jeg har faktisk aldri vært på websiden før nå, og jeg vet ikke helt hva du så på der inne, men disse er nokså representative for hva jeg har. Om du ikke liker disse, vel da har vi forskjellig smak.
Edit: dog: jeg er gammel og gretten og kan ta grovt feil, hvilket jeg gjør oftere og oftere.
Han til venstre har en jakke som er altfor stor. Skuldrene er altfor brede og det er masse stoff til overs under hans høyre arm. Skjortesnippen ser ut som noe fra et annet århundre.
Han i midten har tre knapper, hvilket har vært "ut" i Europa i mange år.
Han til høyre er utstyrt med for stor skjorte, sjekk overlapp i halsen.
Egentlig ser alle jakkene litt store ut, og alle har altfor brede slag i forhold til resten av jakken - og ihvertfall i forhold til hva som er moderne nå, selv blant de ordentlige skredderhusene.
Og dette er da altså bildene som en skredder har valgt for å profilere seg på internett. I 2014.
Sorry, men det er ingen av disse tre gutta som ikke skriker "jeg har ihvertfall ikke handlet i London eller Milano".
Eller er =Oslo ("er lik Oschlo") bladet som de vanskeligstilte selger i Oslo, av folk som ser vanskeligstilte ut på 100 meters avstand.
Edit: dog: jeg er gammel og gretten og kan ta grovt feil, hvilket jeg gjør oftere og oftere.
Jeg har ganske nylig kjøpt en dress fra Mike Tailor (se Mr. Mike Tailor ). Hans dresser ser helt forferdelige ut på nettsiden, men resultatet jeg har sett på noen av vennene mine gjorde at jeg valgte å prøve han. Jeg er veldig fornøyd med resultatet og dette er faktisk den dressen jeg har eid som har hatt best fit. Nå har jeg aldri eid noen av de virkelig high end-merkene, men jeg er ihvertfall godt fornøyd med denne inntil videre. Når det er sagt så ligger en Corneliani-dress også i planene fremover. Må jo prøve det også
Slenger med et litt dårlig bilde av dressen min:
![]()
For denne dressen pluss et par skjorter betalte jeg rundt 2000 kr...
hmmm, ser han er i byen den 9 april. Om jeg er hjemme skal jeg helt klart bort å sjekke ut! Tar han med "prøver"?![]()