Slik ser:slettet:

Status
Stengt for ytterligere svar.
At han velger å dele dette med oss andre for å gjøre oppmerksom på mulige feller som kan finnes der ute på bruktmarkedet skjønner jeg ikke kan være klandreverdig på noen måte, snarere tvert i mot!

Hvordan i all verden skal glade amatører som meg selv ha noen som helst mulighet til å kunne skille en flask fra en ekte hvis denne typen poster skal være forbudt???

Jeg syntes initiativet ditt er prisverdig Timebandit, og jeg mener det vil være til stor glede og nytte for fellesskapet om du la bildene ut på nytt.

+1
 
Oi. Her var det debatt.

Kom inn sent her og fikk dessverre ikke sett bildene. Skjønner noen kommentarer har vekket oppsikt og harme, men så får vi satse på at folk er storsinnet nok til å tilgi nå som trådstarter har sagt unnskyld.

Siden timebandit neppe har noe mot det fortsetter jeg off topic diskusjonen om å ha en tråd med hvordan spotte falske klokker.

Det kunne jeg tenkt meg, for en del av dem er blitt alt for like. Spesielt hvis man skal kjøpe klokker på nett.

Tråden kopier fakes på finn.no er jo mest en underholdningstråd, hvor vi linker til 200 kroners rolex med batteri hvor malingen flasser. Jeg er kanskje en av værstingene til å linke til dette, for det er ikke som om noen her lar seg lure av det, og jeg regner med at å forhindre at folk går i fella opprinnelig var tanken.

Det som skremmer meg er gode fakes til priser jeg forventer ekte klokker for.
 
Slenger meg på de to siste her, kjør på - legg ut bildene igjen og la de av oss som går i "klokkenoob"-kategorien lære mer om hvordan vi unngår bomkjøp osv.

Useriøse kommentarer og "angrep" på trådstarter fører ingensteds. La oss beholde den gode stemningen her på TS og fortsette å dele kunnskap!
 
Hoho, her inne var det temperatur. Så høy faktisk, at jeg fikk ordentlig lyst til å se klokken det er snakk om.
Det finnes gode fakes, så jeg mener godt dette kan ha almenn interesse når det meldes av en av "våre".

Forøvrig synes jeg det er festlig å registrere at noen av de som har ropt høyest om at "slik ikke kan tolereres på TS", tilsynelatende har vært medlemmer i noen ukers tid. Timebandit har vært her en stund, og jeg tror ingen som har vært på TS over lengre tid har noen tro på at han har hatt uedle tanker. Samtidig skjønner jeg nok ikke helt det å bruke 2k på en replica.
 
Mye blest og hest her inne nå! :)

Isteden for å bannlyse fake klokker helt fra forumet så synes jeg vi trenger en tråd hvor vi faktisk kan poste fake klokker, både obvious fake, samt fake klokker som faktisk ligner veldig på de originale. Dette vil jo hjelpe alle hvis noen av oss lurer på om en klokke er fake eller ei. Jo mer info vi kan skaffe på emnet, desto enklere blir det å finne ut om en klokke er fake eller ei.

Ser jo stadig folk som lurer på om en klokke fra finn/ebay/etc er fake, så hvorfor ikke skaffe en "faktatråd" om fake klokker? :)
 
Om det opprettes en slik tråd ser jeg helst at den havner på SP så forumet ikke tiltrekker seg så mye folk som søker informasjon om hvor de kan kjøpe fakes.
 
Om det opprettes en slik tråd ser jeg helst at den havner på SP så forumet ikke tiltrekker seg så mye folk som søker informasjon om hvor de kan kjøpe fakes.

Man trenger jo ikke nødvendigvis legge ut linker på denne tråden? Kunne jo vært en regel at man ikke kan linke til fake sider, men heller legge ut bilde av klokkene man kanskje lurer på er fake.
 
Man trenger jo ikke nødvendigvis legge ut linker på denne tråden? Kunne jo vært en regel at man ikke kan linke til fake sider, men heller legge ut bilde av klokkene man kanskje lurer på er fake.

Ikke så vanskelig å se på kilden til bildet og finne siden derfra.

+1 på TS Fake Busters på SP
 
Jeg så tråden og bildene med en gang de var lagt ut, men valgte å ikke poste noe svar da flere av de først svarende hadde en tone jeg synes man skal unngå her på TS. Men ettersom bildene nå er trukket og Timebandit har fått mye tyn vil jeg bare si det jeg umiddelbart tenkte da jeg så tråden:

Jeg synes ikke dette er klanderverdig såfremt hensikten er den den oppgis til å være. Kopier av meget høy kvalitet er et voksende problem innen klokkeindustrien og det blir stadig viktigere for klokkekjøpere med gode intensjoner å søke mer kunnskap. Med dekorerte ETA-verk og full-pakke er det bare å innse at det er et fåtall her inne (meg selv overhode ikke inkludert) som sitter med tilstrekkelig detalj-kunnskap om temaet. Det finnes ingen bedre måte å lære om forskjellen mellom ekte og uekte, og hvordan å gå frem for å indentifisere fakes enn å sammenligne. Jeg mener derfor det er nødvendig at bilder postes! All ære til OP så lenge hensikten er god!

Det er mulig Mathfjeld hadde et poeng med at OP har postet mye fakes, men hensikten kjenner vi jo ikke. Jeg håper de som har vært vel krasse i denne tråden innser at det er viktig at man tenker gjennom hva man skriver og hvordan man formulerer seg før man poster i vei.

Og til deg med Al-Qaida-påstanden: Her er et annet forum du kanskje kan ha interesse av http://www.abovetopsecret.com/ ;)
 
Status
Stengt for ytterligere svar.