Plastikk deler?
Bør en velge noe slikt istedenfor?
Discover the Men Automatic DS Action Day Date Powermatic 80 Watch by Certina - Swiss Made watch
www.certina.com
Er ikke ETA bra greier?
Har jo allerede ei klokke fra swatch konsernet.Kanskje kjøpe noe annet
Ser seiko har mye flott også.
Solar gps.om en skal ha el drift.
Ellers synes jeg pressge er en fin serie
Angående Powermatic 80 urverket.
De fleste varemerkene som er under Swatch Group finner seg med å få det Powermatic urverket inni seg.
Swatch Group har vært tåkete angående urverket som de først og fremst promotert med større 80 timer gangreserve og silikon balansefjær.
80 timer ble oppnådd med littegrann større hovedfjær(det er nevnt i videoen) og lavere vibrasjoner/time på balansehjulet(det er ikke nevnt), altså fra 28800(8/sekund) til 21600(6/sekund) som sparer 7200 vibrasjoner/time på hovedfjær husets reserve, sammenlignet med det 2824-2.
Det betyr også at sekundviseren hakker littegrann mer, når man ser nøye på den(fra 8 til 6 bevegelser/sekund).
Over dette har de tatt vekk regulatoren og balansehjulet er regulerte hos Swatch med laser, noe som gjør det vanskelig å jobbe på og regulere etter en service som skjer utenfor Swatch.
Det handler om å fremme et monopol på service.
De har også inkludert plastdeler(tydeligvis ikke i de top utgavene), noe som stammer fra System51 urverket fra Swatch(et bruk&kast urverk).
De har inkludert balansefjær i silikon (bare på utgavene som bærer Si på balanseholderen, og blir derfra anti magnetisk).
"Si" vises ikke på balanseholderen i Sideral S og DS Action sitt urverk.
Så det er sagt og noe folk burde se etter.
Politikken Swatch Group driver med, har orientert seg mot service monopol og bruk&kast filosofi.
Jeg vet at disse urverk kommer oftere på service enn de 2824-2 utgavene.
Plastdeler er ikke der for å forbedre service intervaller.
2824-2 er solid og pålitelig MEN har også svakheter (messing hjuler mot stål hjuler) som kunne bli forbedret.
Disse ulempene ble ikke forbedret i Powermatic 80.
Swatch Group har ikke forbedret Eterna/ETA teknologien i sine "billige klokker" : det er en gimmick.
Alle er varslet nå, og lykke til.