Rolexcafé – løst og fast om Rolex

Titan er et metall. Gull er et edelt metall. Hvis man skal betale tett opp til det samme for de to er det vel logisk å velge det edle.

Ellers kan man vel bare gå for en sub som er en klassiker til halv pris.

Edit: jeg har selv en Tudor FXD av titan og jeg kan på ingen som helst måte si at det føles ut som mer luksus enn stål eller gull. Funksjonen er den samme på alle tre, de viser tiden.

Hvis man skal ha en lett klokke for funksjon så har man Casio.
Skjønner! Da har den skumle slåttekaren talt og det er bare å bøye seg i støvet.

Jeg har selv en Daytona med grønn skive, men føler at den har «mann i speedo, ølmage og elghatt» vibber. Har planer om å smelte den om til en gullmynt som jeg skal kjøpe casio for
 
Skjønner! Da har den skumle slåttekaren talt og det er bare å bøye seg i støvet.

Jeg har selv en Daytona med grønn skive, men føler at den har «mann i speedo, ølmage og elghatt» vibber. Har planer om å smelte den om til en gullmynt som jeg skal kjøpe casio for
Behold Daytonaen, den er klasse. Og har du råd til den har du sikkert råd til en Casio i tillegg. Og enda bedre - hvis han hyggelig asiaten på Bjerke tilgodeså deg en helgull Daytona med grønn skive, så skulle det ikke forundre meg mye om du allerede befinner deg i supervipkunde-kategorien heller, og kan bekle deg med en luksustitan YM forbeholdt de aller rikeste i som rosinen i pølsa.

Godt du har respekt for slåttekaren og ikke blir nærma av en mening på et forum ;)
 
Det kan godt hende. Men jeg tror faktisk supervipkundene kjøper seg noe annet enn en forvokst sub av titan. Men jeg kan ta feil, det har skjedd minst en gang før.
Prisnivået indikerer at de er temmelig ettertraktet, så kan man selv vurdere hvem og hvorfor disse kjøpes
IMG_7485.jpeg
:)
 
Jeg sitter jo ikke på fasit. Men uten å fornærme enkelte så er det min personlige ydmyke mening at dette er en klokke som ikke på noen som helst måte tilsier at den skal være så ettertraktet.
Ja, den er laget av titan.
Ja, det er en Rolex.
Ja, det er en liten revolusjon når Rolex slipper noe nytt
Ja, den ser helt ok ut. Akkurat som en sub, ikke noe wow, men pen og toolish.

Men, jeg forstår fortsatt ikke at dette tilsier at noen er villige til å betale 500 bærumstiere for en.
Er det veldig lav tilgang som gjør at den er dyr? Supply and demand?
YM har jo tradisjonelt vært en av de minst populære modellene.

Noen som har noen tanker rundt dette uten å gjøre det til et krenkeparty?
 
  • Liker
Reaksjoner: UJU
Tror det allerede er besvart. YM i titan lar super viktige folk utsondere «mann i speedo, ølmage og elghatt» vibber, uten at det skader selvbildet.

I tillegg får de en ekstra anledning til å heve seg over de ikke-fullt-så-viktige VIP’ene.
 
  • Liker
Reaksjoner: Knut a
Selv synes jeg klokker i titan er kult og den er jo en relativt unik modell fra Rolex. Kunne godt kjøpt den, men definitivt ikke uten rabatt hos forhandler. Prisforlangende på bruktmarkedet velger jeg å ikke kommentere sett i lys av at mange på diverse klokkeforum synes det er helt topp t.o.m. å betale fullpris hos forhandler.

Har forøvrig en kompis som får allergisk reaksjon av å bruke stålklokker, antar det da er nikkel han reagerer på. Han sverger dermed til klokker av titan da han synes helgull er harry. Så mulig det er medlemmer hos Norges Astma & Allergiforbund som snapper opp alle titanklokkene for tiden.

Selv har jeg en Panerai 797 i titan og finner denne svært komfortabel i bruk.
 
  • Liker
Reaksjoner: Maz19 og Ivar
Jeg også har en titan FXD og den er komfortabel og lett. Men det er vel ikke noe mer spesielt enn som så. Selv om jeg legger all mulig godvilje til så får jeg liksom ikke dette til å henge på greip.

Og jeg kan vanskelig se for meg at noen faktisk blar opp 500k for en på brukten.

At gull er Harry får jo være opp til hver enkelt å mene noe om, men det er jo typisk norsk å ikke på noen måte skulle tillate seg å bruse med fjøra. Det er vel knapt et land i verden som er så besatt av janteloven som Norge.

Jeg synes det er kult å ha en helgull Rolex, de som synes det er Harry er vel i 90% av tilfellene bare misunnelige uansett tror jeg.

Edit : for ordens skyld så synes jeg absolutt ikke klokken er stygg. Det er bare pris å tilgjengelighet som rett ut sjokkerer meg.
 
Alt er relativt.

En Cartier Santos (medium; 35mm) veier praktisk talt ingenting. Når man tar inn over seg at en slik Cartier med stållenke veier kun 107 gram, og at en YM 42mm i titan veier litt mindre, så kan man tillate seg å bli litt imponert. Urverkene er helt ulike. Lenkene må være ulike. Størrelsene er jo for svarte helt ulike.

Mange tyter om at Tudor går foran Rolex og tester ut nye materialer. Det stemmer jo det, men ingen Tudor på 42mm og lenke i titan veier ca. 100 gram.

Ja, jeg vil gjerne ha en YM i titan.

:)
 
Det er mye som er rart her i verden! Jeg tenker noen er villige til å betale mye for å være først. Litt som grønn GMT master. Den var og bra dyr etter den ble lansert. Ikke så meget nå lengre.

YM i titan ser fantastisk ut. Samme med IWC ing i titan:)

Håpet mitt er at en gang i fremtiden Explorer kommer i titan.

Håper også at fasiten har rett, slik at ingen kjøper den. Utenom meg då, på tilbud
 
  • Liker
Reaksjoner: Labbos
Det er mye som er rart her i verden! Jeg tenker noen er villige til å betale mye for å være først. Litt som grønn GMT master. Den var og bra dyr etter den ble lansert. Ikke så meget nå lengre.

YM i titan ser fantastisk ut. Samme med IWC ing i titan:)

Håpet mitt er at en gang i fremtiden Explorer kommer i titan.

Håper også at fasiten har rett, slik at ingen kjøper den. Utenom meg då, på tilbud

Explorer i titan gir mening i mitt hode!
 
  • Liker
Reaksjoner: MikroKrone