Rolexcafé – løst og fast om Rolex

Ser ut som Tudor har tatt til vet og gitt Black Bay Dark solid end links, det betra utsjåande betrakteleg!
grid-m79230dk-0005.png
 
Får med meg at Hulken går brukt (2014-2015) for 74k om dagen..!
Da jeg ringte Jørgensen selger han disse flunk nye til 74,500, dog med 2mnd ventetid.

Er folk såpass desperate mtp ventetid?

//H
 
Spørsmålet er vel om de faktisk går for den prisen som annonseres eller om personer legger seg litt lavere og får aksept?

For meg personlig syns jeg det er helt merkelig at de kan oppnå priser helt opp mot utsalgspris. For meg er det å kjøpe helt nytt ur, med full historikk og eget navn i sertifikatet, verdt en del tusenlapper, og jeg ville aldri lagt tett opptil fullpris på bordet for en slik klokke med en slik ventetid.. My 2 cents..
 
Redigert:
Så på en Hulk og fikk beskjed av selger at den gikk for 74k. Hvorvidt det er helt sant vet jeg jo ikke, men uansett. Ville ikke selv betalt over 70k...
 
Veil på 116610lv: 80.600,-
Ref denne tråden: http://www.tidssonen.no/forum/threads/2016-rolex-prisliste.35776 og Bjerke Bergen når e kjøpte min..
Så eg stussar ikkje på bruktprisen folk ønsker, sæleg om dei ikkje har fått rabattar hjå AD.
Eg fekk sjølv kun 600 i rabatt, noko som egentlig er som piss i havet å regne og mindre enn eg hadde forventa. Men men, klokka skulle inn åkke som :)

MEN er prisane Jørgensen opererar med reelle, så er det ein god pris...:)

Så kan ein sikkert diskutera nyprisar, bruktprisar,mekanismar, marked etc til ein vert grønne ( no pun intended) utan å værte enig. Hulken langt fra unik i så henseende, da det finst mange andre klokker med "rare" bruktprisar..
 
Redigert av en moderator:
  • Liker
Reaksjoner: Genta og Gubben11
Får med meg at Hulken går brukt (2014-2015) for 74k om dagen..!
Da jeg ringte Jørgensen selger han disse flunk nye til 74,500, dog med 2mnd ventetid.

Er folk såpass desperate mtp ventetid?

//H

Jeg tror ikke de går brukt for 74k og jeg baserer antakelsen på eget hulksalg nylig.
 
De gjorde sikkert det når det var lange ventelister, men det virker som om etterspørsel vs. tilbud har blitt mer normalisert i det siste..
 
  • Liker
Reaksjoner: Barry2812
Uenig med deg der Loevhagen. Observert flere LVer ligge en stund før de ble solgt på finn siste mndene.. Bjerke opplyste meg også for en mnd siden at det nesten ikke var noe venting på modellen lenger
 
Uenig med deg der Loevhagen. Observert flere LVer ligge en stund før de ble solgt på finn siste mndene.. Bjerke opplyste meg også for en mnd siden at det nesten ikke var noe venting på modellen lenger
Du må mene det du vil.

Empiri viser at flere LV-er ikke bare er annonsert - men de facto - omsatt for de verdier jeg sa.

Om en LV ligger i 1 dag eller 100 dager - betyr ingenting når prisen den selges for er - den samme
 
Empiri? Really? Du sitter på dokumenterte solgt priser på finn.no som danner denne empirien din?

Ord som "Tull" og brekkstangen empiri uten dokumentasjon drar debatten ned til vg.no nivå spør du meg.

Her er er et annet medlem sin "empiri"

Jeg tror ikke de går brukt for 74k og jeg baserer antakelsen på eget hulksalg nylig.

Im out...
 
  • Liker
Reaksjoner: andersp
Det var i hvert fall ikke ventetid på LV i forrige uke, Bjerke hadde eksempelvis en inne til "fritt salg". Det virker som noen blander sammen venteliste og bestillingsliste... Ofte er det litt leveringstid på enkelte modeller, deriblant LV - og forhandlerne får ikke alltid det de bestiller med en gang.

For øvrig fremstår det som komplett uforståelig at noen betaler tilnærmet nypris for en brukt klokke, selv med 1 - 2 månedes leverings- eller bestillingstid. Meg bekjent er det bare Bjerke som overhodet ikke gir rabatter på stål-Rolex, se eksemplevis hva Jørgensen tilbyr tidligere i tråden.

Personlig synes jeg gleden ved å plukke av plasten på en ny klokke er verdt noen tusenlapper, i tillegg til at man får et godt kundeforhold til AD :)