Kopier/fakes på Finn.no

Falske_Rolex_smadre_802130i.jpg


de1bc49fb9bcf02381b83f5ee578bf87.jpg

Herlige bilder, verdt og se igjen:D
 
Ny annonse på finn.no "Sea-dweller 2008" til 55.000kr.

http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=24978027

Bare jeg som synes det er noe muffens?

Siterer:

"Her er den nye Seadwelleren fra Rolex"

"Vi har solgt alt vi har fått inn så langt, men får nye inn hver måned"

"Kjøperne er både proffesjonelle dykkere i Nordsjøen og den vanlige forbrukeren som har lyst på en tøff, klassisk klokke. "


Summert: Profesjonelle dykkere i Nordsjøen er altså blandt de som kjøper en Rolex til over 50.000kr fra denne random karen på finn.no, med mail som eneste kontaktinfo samt et forrnavn.

Videre har han solgt ut allt han/dem har fått inn så langt, men får inn nye hver måned. DVS. Som privatperson tar han inn Rolexur til over 50.000 som partivare. Og jaggu må han selge bra til å være så inkognito, når han kan ta inn nye parti hver måned.

Videre ser det ut som bildene i annonsen er et knippe bilder profesjonelle så vell som amatørfoto hentet fra nettet.
 
Kort summer: Profesjonelle dykkere i Nordsjøen er blandt de som kjøper en Rolex til 50.000kr fra en random kar på finn.no, med mail som eneste kontaktinfo samt et forrnavn.

Videre har han solgt ut allt han/dem har fått inn så langt, men får inn nye hver måned. DVS. Som privatperson tar han inn Rolexur til over 50.000 som partivare. Og jaggu må han selge bra til å være så inkognito, når han kan ta inn nye parti hver måned.

Videre ser det ut som bildene i annonsen er et knippe bilder profesjonelle så vell som amatørfoto hentet fra nettet.

Teksten er i alle fall kopipasta fra bloggen til Lervik ur.
 
Og han er storselger? Som tar inn ur av denne typen hver måned, og selger til blandt annet nordsjødykkere? Lervik-ur holder til i Haugesund, mens han fyren med annonsen Høvåg ved Lillesand. Dette gir da friske 4,5timer til jobben en vei.

Mulig tilbudet er genuint, men Copy-paste blir litt urseriøst.

En forretning hadde stått frem som det selv når de annonserer på finn.no og ikke som en privatperson med kun forrnavn.

Lervik-ur er underlagt Protid, som er en seriøs kjede
 
Sånn, velkommen til Norge, etter at du har tjent deg rik på å selge klokker kanskje du kan finansiere et norsk kurs? Eller droppe google translate neste gang du skal selge søpla di på finn.no
http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=25064090

Ekte Calvaneo med garanti,fantastisk gave (jul,bursdag) eller noe til deg selv!

Verdi: 8049kr/stk.!!!

Alle detaljer på denne RÅLEKKER klokke:

· Automatisk kaliber ST1206 - 24 Juveler / juveler i absolutt Tourbillonoptik
Sensasjonelt · synlig 360 grader roterende bevegelse som representerer både timen og derfor 1 x per time dreier rundt seg selv
· Komplett rustfritt stål belagt i skinnende gult gull eller Platinum
· Noble "sunbrushed svart eller hvit" dial med frest mønster
· Timer sublime gylne indekser og gylne hender
· 2 Timezone satt til 2 klokken posisjon
· Strømforgrening reserve Gangreserven ved 10 klokke posisjon
· Måned skjerm på 3 klokken posisjon
· Single-minutters hands arrangert lokalt sentrert
Spesielt herdet · cambered (buet) glass klokker
· Det rustfrie stålet glass etasje med blant annet Gravering av referansenummeret CM-VSG-10
· Strukturert svarte krokodillen design med Biff leatherband og Steel Pin Clap & Logo gravering
· 3ATM (atmosfærer) vann (Disse klokkene er ikke skapt for svømming)

Mål og vekt

· Diameter uten krone 45,00 mm
· Tykkelse av Clock i sentrum på 15,0 mm
· Vekt: 100.0 gram vekt
· Strip drivkraft Innfelt 24,0 mm
· Totalt lengde på armbånd 20,0 cm (to deler) og legge

· Inkludert Calvaneo nydelig boks, garanti og brukerveiledning

Samme sted selges også DKNY, Guess og Louis Vuitton dameklokker for kr.799,kr.699 og kr.359.
 
Litt på siden, men kanskje av interesse for flere i denne tråden:

Calvaneo er et luremerke. De gir inntrykk av at de er et gammelt eksklusivt klokkemerke, men realiteten er at de produserer alt i Kina for noen få hundrelapper for stykket eller mindre. De blåser også opp veil. pris for å lure folk til å tro at de gjør et kupp på f.eks. QXL når man får en klokke til 1500 med en veil. pris på 10000 kroner.

Calvaneo er et av mange såkalte "mushroom brands". De popper opp over natten og forsvinner like fort. Produksjonen settes bort til f.eks. dette firmaet:

http://www.millionsmart.com/e/default_home.asp

Merkevarenavnet til "mushroom brands" inneholder gjerne et feiende flott ord basert på europeiske tradisjoner eller gamle familier :D