@Tore: Seikoene i samlingen er flippet, men merker et lite savn etter noe high-end japansk må jeg si. Skal ikke se bort ifra at en GS finner veien inn i samlingen i fremtiden. Først tror jeg dog at PO 8500 er mest aktuell, den har jeg virkelig begynt å like utrolig godt - mye pga. dine flotte bilder av den.
Et bilde til av submarineren. Slår meg hvor fotogen denne klokken faktisk er, det finnes virkelig ikke en dårlig vinkel å spore på den. Det skal i hvert fall godt gjøres.
Bruker Nikon D600 med Nikkor 105mm macro for bildene over. Ingen ekstern flash, faktisk ikke flash i det hele tatt. Bildene er tatt med mellom 3 og 5 sekunders eksponering til mykt lys. Som lyssetting brukte jeg bare iphone 5 med appen "flashlight" som gjør hele skjermen hvit, og bruker aluminiumsfolie strimler som reflektorer for å fremheve sider av klokken. Bruker en gammel manfrotto tripod i aluminium som stativ som gjør jobben greit, men ikke er det mest stabile i verden (grunnet vekten).