Jakt

Da var hjortejakta starta for min del. Grei uttelling første dagen med med ein 8 tagger og ein 5 tagger. Dessverre kom ingen på min post.
DSC_0662.JPG
 
Det blir et arkivbilde herfra, fra jaktterrengets fineste plass. Det har regnet noe så inn i ?&%¤# både på søndag og i går at telefonen ble igjen på gården o_O

Fosstjønn.jpg


Dog svært bra med fugl i Setesdalsheiene, to ryper, tre orrfugl og en røy på noen korte turer innimellom bygene :)
 
For første gang måtte Defenderen gi opp å komme opp traktorveien i går; alt regnet i sommer har forvandlet all jord til sjokoladepudding. Det betyr noen veldig bratte kilometer ekstra vandring for meg, og sen middag for familien. Flott dag, gledelig mye fugl å se.

Den flotte varden på toppen har rast siden sist.

IMG_6876.JPG


Flink bisk!
IMG_6880.JPG



Dersom noen lurer på hvorfor lam fra Rogaland smaker bedre, er det fordi de kan ta middagsluren med slik utsikt.
IMG_6882.JPG
IMG_6883.JPG



Er du ferdig med kaffen snart?
IMG_6885.JPG




IMG_6886.JPG


Den ser nesten litt flau ut, forlatt nederst i bakken.
IMG_6887.JPG


IMG_6889.JPG
 
Flotte bilder, som gir meg større lyst til å ta jegerprøven, og gå på fuglejakt selv :)

Jeg kan forøvrig forsikre deg om at sau/lam fra Hordaland smaker vel så fortreffelig :p
Du skulle hatt deg en atv på henger, om alderen hindrer deg i å forsere bakken uten frykt for infarkt ;)
Jeg får heller montere vinsjen tilbake på Defenderen, og håpe fjellbjørken tåler vekten.

Forøvrig ser jeg nå at lammet har plassert seg slik at steinen sperrer utsikten til de helsikes vindmøllene som vandalene har satt opp i horisonten. Klok sau.
 
  • Liker
Reaksjoner: Kohe321 og Preacher
30mm regn endret planen om å overnatte i fjellet. Jeg er blitt for gammel og bekvemsglad til å starte dagen i gårsdagens våte tøy. Det ble en kort tur i det nærmeste terrenget istedet. Mye tåke og kraftig vind, men ihvertfall opphold en stund. Mye fugl!


IMG_5481.JPG
IMG_5492.JPG