Dagens trening

Etter hva jeg har skjønt skal vel omtrent bare rompe og skulderblader være i kontakt med benken.
Føttene i gulvet, og forestill deg at du skviser et innsekt mellom skulderbladene :)

What he said! Du kan tjene en del kg på korrekt oppspenning (noe som gjør treningene bedre også). Jeg er litt streng på benk så jeg mener at hvis rompa forlater benken er det ikke godkjent. (og strengt talt stopp hvis man følger styrkeløftreglene)
 
For å bygge bryst: kjør tungt med ryggen i benken og bena opp. For å løfte maks: spenn deg opp, ved å ligge i bue. Bena nedi så langt bakover som mulig, rumpa ned, svai maksimalt i ryggen. Finn ut om det er bryst eller triceps du er sterkest i, og juster bredden på grepet ditt etter det :) lykke til :)
 
You said it. Fjellturen i høstferien satt i som tre styrketreninger på rad. Liker bare ikke nedoverbakke med sekk, dvs knærne mine liker det ikke. Må vel begynne å gå baklengs :p
 
Joggetur på meg i kveld. Kjørte styrke her om dagen. 10x100 i benk på første serie. Bare 8 på neste. Trenger en spotter så jeg kan dra de siste par repsene ut.
 
Ikke enig. Men du har bedre resultater å vise til enn meg ;)

He he! Mente ikke å være kategorisk her, men for de som ikke har trent mye, vil det av og til være en fordel å "isolere" øvelsen slik at man bygger den muskelgruppen man er ute etter. Min erfaring er at jeg får bra pump av å kjøre benk ganske strikt. Men det finnes nok av folk med store mugger som jukser som fy i benk :)

Enig (så lenge vi mener hele foten nedi) :)

Ja, jeg mener fotsålen skikkelig i gulvet. Husker fra min tid som aktiv at noen brukte sko med stor såle som var skåret skrått :) så ikke veldig macho ut :)
 
Apropos benkpress: Personlig så har jeg opplevd ganske god effekt ved å ha ca 50% av fotsåla i bakken ved start, for så å "drive" hælene ned mot gulvet under løftet for å få mest mulig trykk. Rumpe og skuldre er selvsagt i benken hele tiden. Har dog redusert buen i ryggen noe, merka at den satte pris på det :)
Men akkurat nå liker jeg uansett bøy og mark bedre enn pressøvelsene.
 
For å bygge bryst: kjør tungt med ryggen i benken og bena opp. For å løfte maks: spenn deg opp, ved å ligge i bue. Bena nedi så langt bakover som mulig, rumpa ned, svai maksimalt i ryggen. Finn ut om det er bryst eller triceps du er sterkest i, og juster bredden på grepet ditt etter det :) lykke til :)

Dang! Pers på 130 helt flatt uten teknikk (@87kg). Hva kunne jeg klart på den måten du beskriver?
 
[video]http://m.youtube.com/watch?v=uO_jfEk-adw[/video]

Inspirasjon gutta, sinnsykt imponerende!
 
Dang! Pers på 130 helt flatt uten teknikk (@87kg). Hva kunne jeg klart på den måten du beskriver?

Helsiken. Du er sterk til å være en liten mus ;)

Nå fikk jeg lyst å prøve selv. Har ikke tatt benk med stang på sikkert ti år, bare manualer (siden det er det jeg har tilgang på).