Bukse-tråden!

Livid har åpnet butikk på galleriet i Bergen, ikke prøvd buksene enda men blir innom der ved neste bukse-kjøp! Var innom og forhørte meg, de syr ikke på mål lengre men har 27 forskjellige modeller for en hver smak!
 
  • Liker
Reaksjoner: andersen og Thorvald
Kan jo komme med en liten «anmeldelse» av Zaremba Bespoke Magnum jeansen. Passform er det beste jeg har funnet til nå. Det er 10/10 ift mine preferanser.
Når det kommer til kvalitet virker det dessverre til å være under pari. Fikk buksen i juni og nå er det hull i begge lommer. Mye lommetennis eller dårlig kvalitet i stoff/søm. Tja. Holder en knapp på dårlig kvalitet siden stoffet løser i sømmen mellom lommeforet og jeansstoffet:cautious:
 
  • Trist
Reaksjoner: Nicolai
Kan jo komme med en liten «anmeldelse» av Zaremba Bespoke Magnum jeansen. Passform er det beste jeg har funnet til nå. Det er 10/10 ift mine preferanser.
Når det kommer til kvalitet virker det dessverre til å være under pari. Fikk buksen i juni og nå er det hull i begge lommer. Mye lommetennis eller dårlig kvalitet i stoff/søm. Tja. Holder en knapp på dårlig kvalitet siden stoffet løser i sømmen mellom lommeforet og jeansstoffet:cautious:

Det var skuffende. Send dem en mail, så håper jeg du får et nytt par.
 
  • Liker
Reaksjoner: Thorvald
Forøvrig kom svenske Casatlantic (tror jeg har nevnt de her tidligere) med en ny modell tidligere i sommer: Safi. Ser ganske bra ut, og burde være interessant for de som foretrekker høyere liv og "side adjusters".
1629908139202.png

 
Svensk-Norske Berg & Berg har også fått seg noe som ser ut til å være fine jeans (tilsynelatende i nokså lik passform som de tidligere nevnte fra Zaremba). Ikke prøvd de selv, men har andre plagg herfra, i god kvalitet.
1629908518600.png

 
Ønsker denne tråden veldig velkommen:D

Etter mange år med standard/kjipe Levis testet jeg litt forskjellige jeans fra Livid. Virker hittil som jeans som passer mine preferanser. Logoløse, ikke noe mikkmakk, fin passform og kvaliteten virker god.

Av andre bukser skal jeg nå teste litt fra Berg & Berg. Tenker cordfløyel og flanell.

Har du fått testet berg&berg?
Hvordan er kvalitet og fit?
 
Har du fått testet berg&berg?
Hvordan er kvalitet og fit?
Jepp, testet Arthur som er jeansen deres. Fikk den for noen uker siden. Kvaliteten virker bra, men fortsatt litt tidlig å konkludere. Når det kommer til fit så ville jeg personlig vurdert å gå opp en størrelse i livet ift hva jeg vanligvis bruker. Syntes den er bittelitt trang i partiet rundt rompe/skritt for at komforten skal være på topp. Er ikke det at den er for liten i livet, den er bare sydd slik. Buksen er høy og fin i livet med rette ben. Akkurat slik jeg foretrekker. Buksen virker vesentlig bedre kvalitetsmessig ift Zaremba Bespoke som var en fadese. Ræva kvalitet og enda dårligere kundeservice. Berg & Berg er oppe å nikker på kundeservice.

Har også en cordfløyel i den videste passformen. Husker ikke modellnavnet. Denne er ganske vid og ville nok gått for mellomvarianten neste gang. Denne har jeg hatt lenge og kvaliteten er topp.
 
  • Liker
Reaksjoner: Eyethere
Slår ett slag for Johnny Love. Har hatt flere jeans og chinos fra dem de siste 10-12-årene. Livid har også mye bra. Moro med lokale Trondheimsbedrifter. Produksjon er ikke lokal, men de holder seg til Europa.
 
  • Liker
Reaksjoner: kire og Readerfly
Livid jeans har god kvalitet på stoffene og solid konstruksjon.
Det er også gode muligheter for fine "fades" hvis dette er et mål.
Ellers er det lite som slår Iron Heart.
Stoffkvalitet og konstruksjon er helt fantastisk.
Eneste problemet er veldig varierende passform selv innenfor samme modell.
De bør (må) med andre ord prøves før kjøp.
Om de verdt dobbel pris av det meste annet får bli opp til hver enkelt å vurdere.
 
  • Liker
Reaksjoner: kire