https://www.aftenposten.no/verden/i...i-Paris--politiet-ber-publikum-holde-seg-vekk
Grynt. Dette er veldig, veldig trist.
Grynt. Dette er veldig, veldig trist.
Religionsfrihet i Norge - men når man kan jobbe i hagen eller ikke er fortsatt styrt av én religion: https://lovdata.no/dokument/NL/lov/1995-02-24-12
De som tror på Zevs*) hadde fått gjort noe.
*) Ricky G. referanse.
På hverdagene er du på jobb og tjener penger for at du skal kunne betale skatt til alle pensjonistene etc som er hjemme. Da kan du ikke jobbe i haven. Når du kommer hjem blir det kveld og barna i (nabo)huset skal sove. Da kan du heller ikke arbeidet i haven. Det ender opp med at du må gi en liste til de som er hjemmeværende på dagtid, både i og utenfor huset, slik at de utfører dette arbeidet.
Det må vel være greit?
8
Selv krever jeg et solid «Takk» fra enhver stønadsmottaker som nyter en halvliter øl på pub. Den er delvis finansiert av meg.
Religionsfrihet i Norge - men når man kan jobbe i hagen eller ikke er fortsatt styrt av én religion: https://lovdata.no/dokument/NL/lov/1995-02-24-12
De som tror på Zevs*) hadde fått gjort noe.
*) Ricky G. referanse.
En bil har skrapet opp mutterns bil på parkeringsplassen ved konfirmasjonen i dag.
Hun fikk bilen igjen i går da det bare er 14 dager siden det samme skjedde sist.
Virker som en ny kultur i Oslo-området at folk synes det er greit å stikke av uten å legge igjen kontaktinfo og beklagelse![]()
Helt for jævlig
En mager trøst er at jeg tok en slik en på fersken i dag. Han rygget inn i en bil mens jeg så på (ventet på plassen hans), gikk så ut og tok en veldig rask kikk på bilen han traff før han kjørte. Tok nummeret hans, og ga beskjed til eier. Heldigvis ikke større skade enn et bulket skilt og løs skiltplate, men likevel.
Forrige gang jeg opplevde dette, ringte jeg politiet - da skaden var skikkelig stygg. Det endte med bot til han som kjørte på - og en meget glad ung jente som fikk dekket skaden av motpartens forsikringsselskap.
Hilsen en som har opplevd mange «hit and runs», som selvfølgelig ville sagt fra hvis det var min feil - og som er fra Oslo![]()
Ryen er øverst på min hatliste.. Jobber i Asker, bor på Nordstrand, bruker 40-ish minutter hjem, og bruker ofte mer enn halvparten av den tida på strekningen fra Operatunnelen til Ryen. HåpløstKø. Jeg hater kø, og da især at det er kø UT av Oslo en onsdag, kvart over seks på kvelden! Bah..
Ryen er øverst på min hatliste.. Jobber i Asker, bor på Nordstrand, bruker 40-ish minutter hjem, og bruker ofte mer enn halvparten av den tida på strekningen fra Operatunnelen til Ryen. HåpløstOg Mosseveien er et kapittel for seg selv..