Skjønner. Ser at mange anbefaler gråmarked /brukte klokker. For så vidt greit, men det er en helt annen følelse å kjøpe nytt, spesielt om dette er en klokke du skal beholde «resten av livet».Jo ja har vært der en stund og snakket med en del av de ansatte og noen av de jeg har snakket med tidligere nevnte at 2 år var realisitisk for en stålmodell Sbumariner, men fikk nylig vite av en av de ansatte at dette var helt urealistisk uten kjøpehistorikk.
Jeg her ingen problem med å vente eller aktivt være innom, men det blir jo fort vanskelig dersom det faktisk viser seg at dette er "umulig". Har desverre ikke noe interesse i å kjøpe klokker jeg ikke vil ha for å kanskje senere få den jeg vil ha
Om det er vanskelig å få kjøpt i Norge, så kjøper du i utlandet. Eneste forskjellen er at Rolexen da ikke er produsert i Sarpsborg eller på Jessheim (som det kan virke som at mange tror).