Rolex Oysterquartz - historie og bildetråd

Fantastiske klokker, kanskje det fineste Rolex noen gang har laget!
Har vært så heldig å få tak i en nyservet 17014 med blå skive og den har eg leita lenge etter og endelig funnet!
Er også på jakt etter et bra eks. av 17000 med svart skive, synd at de er vanskelig å finne, men kanskje ikke rart når det bare er laget rundt 25000 Oysterquartz totalt.
Urverket er fantastisk og med 11 jewels nesten en mekanisk klokke drevet av batteri, Rolex brukte 5 år på å utvikle dette urverket!
 
Redigert:
Takk raknes, den nytes med mye armtid der ei flott klokke skal være.
Og nå kan eg nyte favoritt Rolexen når eg har lyst, har kun sett Oysterquartz en gang på noens arm og det var rett etter at de hadde slutta å lage de.
Designet er fantastisk og med så få produserte en sjelden skatt som både skal brukes og tas vare på.
Fantastisk å få tak i ei klokke som er i så god stand at den er som ny.
 
tumblr_o4g177IcrY1uoosoxo1_1280.jpg
 
Fant dette bildet på nettet, vakker og ikke i så strøken stand som min, men uten tvil noe av det flotteste Rolex har laget spør du meg.
 
Ligger i kortene at jeg overtar en OQ med blå skive nå snart! Har også two-tone lenke i stål gull. Bør jeg beholde den eller selge den og kjøpe meg en ny Sub feks? Føler at OQ'en er så gammel at den er fet nå! La ved bilde:)
 

Vedlegg

  • IMG_7844.JPG
    IMG_7844.JPG
    134,8 KB · Visninger: 0
OQ er en unik klokke og personlig synest eg de er noe av det flotteste Rolex har produsert.
Sub er det mange av, OQ er det produsert rundt 25000 av totalt, altså noen få tusen med blå skive, absolutt verdt å ta vare på spør du meg.
Liker Submarineren min også, men hver gang eg tar på OQ slår det meg hvor vakker den egentlig er!
 
  • Liker
Reaksjoner: Kurt
OQ er en unik klokke og personlig synest eg de er noe av det flotteste Rolex har produsert.
Sub er det mange av, OQ er det produsert rundt 25000 av totalt, altså noen få tusen med blå skive, absolutt verdt å ta vare på spør du meg.
Liker Submarineren min også, men hver gang eg tar på OQ slår det meg hvor vakker den egentlig er!
Ja jeg liker den mye bedre når jeg fikk den på min egen arm enn når jeg har sett den på andre! Vurdere skifte til two two tone lenka i stål/gull siden bezel er gull.. Blir helhetlig og fint:) Denne har jo vært brukt hver dag, bør den poleres? Har skjønt det er delte meninger om polering!?!
 
Var så heldig å få tak i en som var nyservet hos Rolex, sjelden å finne blå for salg.
Det ligger en til salgs på chrono24.com i Tyskland til kr 38,000,- om du er på jakt.