Posten er en skam

Fikk tilsendt en klokke med express over natt i forrige uke, og som da skulle ankomme kontoret mitt før kl. 09.00 på fredag morgen (ifølge tidsgarantien til posten). 08.56 oppdateres status på pakken til "forsøkt utlevert, mottaker ikke tilstede" (noe som selvfølgelig var bare sprøyt siden jeg hadde sittet klar på kontoret siden 07.30 og nitrykket på F5 på postens sporing).
Men så ankommer plutselig budet kontoret 09.05 med pakken, hvorpå jeg selvfølelig spør han om denne statusoppdateringen. Han stiller seg helt uforstående til at statusen er oppdatert til "forsøkt utlevert", og sier at han ikke har oppdatert sporingen.

Kan det være at posten oppdaterer statusen på pakken automatisk hvis det ser ut til å ikke komme innenfor tidsfristen? Det kan selvfølgelig være at budet har løyet, men jeg skjønner ikke helt hvorfor han da tropper opp på kontoret drøye 10 min senere, iallefall siden han kunne ha stått på sitt og levert inn pakken til postkontoret.
 
Posten slutter aldri å forbløffe. Pakke ble levert inn rundt klokken 09.00 i dag, sjekket nå sporingsnummeret og får opp følgende: "Sendingen er innlevert etter fristen, og vil bli sendt neste virkedag". Nå er da fristen virkelig klokken 16.30, ikke mindre enn SYV OG EN HALV time etter pakken ble levert inn. Posten skal prise seg lykkelig kundeservice stengte for en time siden... Jeg er sikker på at jeg kunne trent opp mindre begavede aper til å gjøre en tilsvarende, eller bedre jobb..