Klokkespotting

Hele kongefamilien gjør det.

Jeg mener å ha hørt at deres begrunnelse var at det gav positiv energi eller et eller annet metafysisk svada :p
 
Tok fly fra Bergen til Stavanger idag, og spottet en Omega PO Orange på en av pilotene da vi skulle gå av flyet.
 
På vei til lunsj i kantina i dag så jeg for første gang en yngre kar med Rolex på jobb - en sub. 15 sekunder etter litt lenger inn i kantina stod det en eldre herremann med en pepsi gmt. Ganske uvanlig blant så mange ingeniører.

Og ikke nok med det, men når jeg kom hjem lå det en hentelapp i posten på den nye suben min (cue Twilight zone musikk)
 
Jeg var innom Baker Hansen i Stortingsgaten i dag, og da jeg plukket opp sykkelen min utenfor og så inn, satt der jammen en mann vendt ut mot gaten med en Luminor Panerai på armen, med lenke. Han så ikke ut som noen typisk Panerai-eier, men det gjorde forsåvidt ikke jeg heller der jeg flashet min 106 og satte meg på sykkelen.
 
Er vel neppe bare jeg som ser Fifth Gear på televisjonen- men er det noen som kan identifisere hvem som leverer ur til programlederene? De er svære som Paneraier, men jeg får ikke plassert dem- de har ikke den spesielle kronen... Forferdelig stilige ur er det i alle fall!
 
Jeg har sett Jeremy Clarkson med en 007/Bond Seamaster mener jeg, på gummirem.

I de senere episoder er han ofte utstyrt med en Omega Railmaster, i uviss diameter.
 
Jeremy Clarkson har jeg også sett med Omega av forskjellige modeller- men så er han i et annet program (Top Gear ) ;)
 
En av mine andre lidenskaper er Italiensk og Spansk fotball og jeg har lagt merke til at trenerne har klokker langt over middels standard:D Til lett hoderysting ifra min Kone under oppgjøret mellom Real Madrid og Malaga kunne jeg konstantere at
Malagas President Fernando Sanz hadde valgt Panerai med lenke ( så ut som en PAM 328 ) til helgens oppgjør :cool: Sannelig hadde også en på trenerbenken også en Panerai med lenke, uvisst hvilken modell :roll:
 
Jeremy Clarkson har jeg også sett med Omega av forskjellige modeller- men så er han i et annet program (Top Gear ) ;)

ja nå for tiden bruker han vell en railmaster xl? Mener jeg har sett han lille på top gear med en gull panerai, men usikker på om det er det det er.
 
Tiff Needell har bla. en JLC AMVOX II. Jason Plato har jeg sett med Panerai, men også andre ur. Et par av de andre karene har hatt U-Boat.

Clarkson har som DJM sier hatt SMP, men i senere tid en SM PO 45 mm på gummi, og en Omega Railmaster XXL. Richard Hammond har brukt Rolex Sub i de siste episodene, men har også vært innom diverse andre high-end ur som JLC Reverso Squadra, Panerai og AMVOX II (såvidt jeg husker).
 
Jeg bøyer meg i støvet over gode observasjoner! Mener jeg så alle tre med tilsvarende ur nå sist, inklusive kvinnen! På hennes arm ble uret stort som om jeg skulle satt rem på min gamle vekkeklokke med to bjeller :D
 
Jeg mener å ha sett en Deep Sea på lanken til Richard Hammond. Men det er mulig proporsjonene er litt feil og det egentlig er en sub - han er jo ikke store karen :D
Clarkson har også vært observert med en two-register Bremont som var meget stilig.
 
På et seminar her i Bergen idag var det en del småpene ur ute og gikk. Klarte kun å identifisere en Breitling Navitimer, men så flere Rolex'er og noe jeg er ganske sikker på var en IWC Portuguese.