Hva ville dere gjort: Bygge et forhold til AD

Takk for mange gode og saklige tilbakemeldinger, da særlig de siste av @BigT og @CEO :) Har kanskje vært litt for kjapp på avtrekkeren, og de saklige kommentaren gjør det lettere for meg å reflektere. Var aldri ment som et «sutre» innlegg i utgangspunktet, men følte kanskje jeg ble urettferdig behandlet når en kunde med så og si ingen historikk får kjøpe både det ene og det andre for så å selge med profitt, og AD tilsynelatende ikke bryr seg, mens hos meg ble det still motsatt. Som du påpeker @BigT har jeg kanskje vært en «dårlig» kunde selv om jeg har har kjøpskapasitet. Ble kanskje også litt paff da jeg ble fortalt at dem så ann personen som kom i butikken og kundehistorikken ikke spilte noen stor rolle. Ja, verden er urettferdig, men sånn er det bare :)

Merk at jeg ikke uttaler meg om deg spesifikt. Det har jeg ikke forutsetning for. Du er nok en trivelig fyr med gode hensikter - slik det fremstår. Dog litt uheldig med timingen på kjøp og salg.

Så kan helt sikkert enkelte forhandlere justere seg litt. Det er åpenbart nok av flippere, spekulanter og «invistorer», som får handle. Flere av våre kjære «influensere» og «kjendiser» ser også ut til å ha noen fortrinn. Sånn. Da skal jeg ikke gnåle mer.

Ønsker alle en god påske!
 
  • Liker
Reaksjoner: Slettet bruker 15873
GMT modellen har alltid ligget nærmest mitt hjerte, så må vel med tiden enten anskaffe en birthyear, selv om jeg ser litt på SuB 168000, evt bare gå for en GMT 1675. Amit Dutta på klokkeriet viser ofte frem sin som er vanvittig vakker! Bezelen på den har fått en nydelig patina, som kan nesten ikke beskrives :)

Nå ser det ut til at du kan gjøre en deal her - forhåpentligvis uten å måtte bygge et langsiktig forhold til selger på forhånd: https://www.tidssonen.no/forum/threads/rolex-1675.67217/
 
  • Liker
Reaksjoner: DoDe
Begynner å lure på om jeg gjorde en dårlig strategisk handel da jeg solgte den strøkne 1675en min for 50000 for noen få år siden :ROFLMAO: