Familiebilde - Hva har dere i boksen?

Min boks.

Klokkeboks.jpg




Min beskjedne samling. :p

Venstre mot høyre ,øverste rekke:
Nr 1. Sector golden eagle 1000.Titanium. WR 1000 mt. Nr 0377.(Min første "dyre" klokke)
Nr 2. Steinhart ocean forty four.(Beateren nå om dagen)
Nr 3. Seiko "Glossy diver" SNZH 57 K1
Nr 4. Seiko diver SKZ325 K2
Nr 5. Seiko "Glossy diver" SNZH 55 K1 (Skal selges,får ingen armtid:-|)
Nr 6. Seiko Dress ur "Gull ur" Quartz (20års gaven fra min mor)
Nr 7. Q&Q Lommeur. (Ikke noe spesielt med uret,men en gave fra min kone for mange år siden)
Nr 8. Dette er en klokke jeg fikk i gave fra en gammel arbeidsgiver. Vet ikke hva merke eller noe om klokken,hadde det på handa i mange år.Dette uret har fått mye juling og missbruk. Quartz verk.
Som sagt så skal den ene seikoen ut og inn kommer en Hager Commando. Kommer forhåpentligvis i slutten av april.

Takk for oppmerksomheten. :D
 
Har du kjøpt alle klokkene eller har du bare truet de til deg med sprettkniven du har liggende der på pulten :eek: ?
P1000636.jpg
 
Har du kjøpt alle klokkene eller har du bare truet de til deg med sprettkniven du har liggende der på pulten :eek: ?

Haha. :) I gave him an offer he couldn't refuse.

Kniven er en sløv foldekniv forkledd som springkniv, kjøpt fra Hobbex-katalogen ca. 1980. Jeg fant den igjen på barnerommet mitt for noen år siden og tok den i bruk som brevåpner. Som en utilsiktet bivirkning ble det plutselig langt færre purringer på fakturaene mine. :)
 
That's not a knife.

Klokkebilder040.jpg


Now THAT's a knife.

dundee.jpg


Jeg anbefaler ikke overdimensjonerte kniver ved unboxinger :? Man er gjerne litt oppspilt og vil få opp skiten fort. Jeg kan dog berolige dere med at ingen ur ble skadet i dette bildet, det unboxede Seiko Monsteret ble senere solgt til krille og lever så vidt jeg vet fortsatt i beste velgående.
 
Jeg gir meg ende over. Etter å sett gjennom denne tråden vurderer jeg å selge hytta.

De gale har det godt, har jeg hørt.
Og i så fall må det være mange her på TS som har det godt - svært godt;)
 
Dette er min boks pr. i dag. Ser nå at Railmasteren trenger en runde på armen eller i winderen...:

 
Lekkert, sjuli!
Sjekk "dagens" for min nyervervelse...
Sees i løpet av uken!;)
 
Et elendig familiebilde

I anledning ny boks fra Rainer, hadde jeg lyst til å ta et lite familiefoto. Det ble skikkelig dårlig, men jeg kommer tilbake sterkere i galleriet når jeg har fått meg et nytt kamera og har litt tid til overs.

samling.jpg
 
Lekkert Santos! Rett og slett lekkert!

Nå vet jeg hvordan boksen som står nede i skapet mitt ser ut når den er fylt til randen av kvalitet. Jeg har noe å strekke meg etter nå. ;)