Dagens vin

Здравствуйте
20210116_223549.jpg

anbefalt til and med epler, eller potetkake med ost og skinke og det stemmer nok. Litt mørk alene, men mye smak. Tung og fruktig med innslag av smaksløksperestrojka.
 
Preppa både denne og den hvite.
Blir biff med pomf og gul saus til middag. Da skal den røde til pers.

Men sorry. Ble en annen vin.
Dessverre var den rimelig kjedelig. Oppleves som kjønnsløs, glatt og lite interessant.
Vinen det snakkes om er Thornhill French Camp red blend 2019. Styr unna om man liker vin med struktur.
B54E326A-9A3E-454B-AD32-5DA6E95AEDEE.jpeg
 
@Edzilla - Relativt fleksibel på pris, men det er gøy å finne noe godt uten for mye sukker til rundt 500-lappen. Har du noen tips?

@Vidar - Drukket noen av denne fra Bibi. Fantastisk vin - usikker på om den lever helt opp 100 poenger`n da.
 
  • Liker
Reaksjoner: Vidar
@Edzilla - Relativt fleksibel på pris, men det er gøy å finne noe godt uten for mye sukker til rundt 500-lappen. Har du noen tips?

@Vidar - Drukket noen av denne fra Bibi. Fantastisk vin - usikker på om den lever helt opp 100 poenger`n da.

Har en knall Rosé til rett under 500-lappen; Perrier-Jouët Blason Rosé.
Dessverre er den utsolgt hos Vinmonopolet, og er i bestillingsutvalget. Men send en mail til grossisten post@pernod-ricard-norway.com så kan de ordne opp noen flasker til deg.
Ser du er opptatt av sukker, men denne oppfattes som relativt tørr, og gjør seg godt som en aperitiff eller til sjømat. Men pass på tilbehøret ;)
 
  • Liker
Reaksjoner: Klokkesamler
Noen som har prøvd disse?:


Leser gode ting om dem..

Jeg har dem og er veldig fornøyd. De får mye skryt på finewines.se men har ikke sett dem nevnt så mye på norske sider. Jeg liker at de er tynne og de har ganske stor klokke sammenlignet med en del andre bobleglass.
 
Har et par av de liggende selv.
På kjøpstidspunkt tenkte jeg at den enda er for ung, og at den nok har godt av et par år til.

Hvordan opplevde du den?
Jeg synes den funker greit nok til dette. Har også hatt den til oksegryte men da var den for kantete (kombinasjon av lite fett og et par bokser tomat var kanskje ikke beste kombo).
Vil tro denne er best til enda kraftigere mat og sånn gul saus mange her er så glad i:)

Edit: ser at både Aperitif og Merete Bø gir høy score men anbefaler å la den ligge noen år lenger. Får vel kjøpe et par til og legge dem bak i skapet da.
 
  • Liker
Reaksjoner: ilpadrino
Testet for noen dager siden, en deilig spanjol. Marques de Murrieta Ygay Reserva 2010. Dette er en vinner for de som liker Tempranillo druen. Minner om andre dyrerer spanjoler.
Bra med fatpreg, innslag av kirsebær og andre røde bær, noe sjokolade og kanel, med en snill men lang ettersmak med hint av vanilje.
Til en pris av 189,- så mener jeg dette er et veldig godt kjøp. Kan med hell også lagres i noen år for enda bedre kompleksitet. Jeg skal bestille opp en halv kasse, for å lagre minst ett par noen år.
171422.jpg

Hei @Edzilla, hvordan er denne etter noen år på baken? :) 2010 har jo vist seg til å være ett knallår..