Jeg har ingen intensjoner om å gå inn i en skyttergravskrig om klima og miljø. Fortsett den som vil. Jeg er opptatt med å redde verden.
Like greit, for den taper du.Vis vedlegg 370305
Jeg har ingen intensjoner om å gå inn i en skyttergravskrig om klima og miljø. Fortsett den som vil.
Mye mulig. Om dere scroller dere litt opp på siden ser dere at jeg kun har kommet med et innspill på at elbiler bidrar til bedre bymiljø, basert på egne erfaringer. Jeg har også påpekt at politikerne har innført insentiver for å bidra til dette gjennom satsing på elbiler. Hva jeg måtte mene om alt det andre dere ramser opp, har dere ikke noe grunnlag for å vite noe om. Men det tok to sekunder så hadde dere gått i skyttergraven og tilegnet meg visse meninger. Det er dette som gir et dårlig debattklima og som ikke fører noe steds. Jeg vil anmode dere å ha en litt mer åpen tilnærming til det dere skal diskutere fremover.Like greit, for den taper du.
Det var vel strengt tatt du som var nebbete i ditt siste innlegg? Jeg kom i det minste med en forklaring på hvorfor intensivene i akkurat Norge går ut over bilistene. Du svarte med anta at min "bildrøm" var årsaken til min mening. Og at jeg burde engasjere meg politisk. Noe som er litt ironisk i og med at du i innlegget før impliserte at dette ikke hadde noe med politikk å gjøre.Mye mulig. Om dere scroller dere litt opp på siden ser dere at jeg kun har kommet med et innspill på at elbiler bidrar til bedre bymiljø, basert på egne erfaringer. Jeg har også påpekt at politikerne har innført insentiver for å bidra til dette gjennom satsing på elbiler. Hva jeg måtte mene om alt det andre dere ramser opp, har dere ikke noe grunnlag for å vite noe om. Men det tok to sekunder så hadde dere gått i skyttergraven og tilegnet meg visse meninger. Det er dette som gir et dårlig debattklima og som ikke fører noe steds. Jeg vil anmode dere å ha en litt mer åpen tilnærming til det dere skal diskutere fremover.
Men kjære vene. I et tidligere innlegg skriver du at du har undersøkt med en forhandler om han kan ta inn en E-klasse for deg. Da antar jeg at dette er en bil du faktisk ønsker deg? At jeg da skriver at det er bildrømmen din kan vel umulig være noe å henge seg opp i, og jeg finner det veldig rart at du som stort sett skyter fra hofta skal ta deg nær av noe slikt. I såfall må jeg beklage at du opplevde svaret mitt som "nebbete".Det var vel strengt tatt du som var nebbete i ditt siste innlegg? Jeg kom i det minste med en forklaring på hvorfor intensivene i akkurat Norge går ut over bilistene. Du svarte med anta at min "bildrøm" var årsaken til min mening. Og at jeg burde engasjere meg politisk. Noe som er litt ironisk i og med at du i innlegget før impliserte at dette ikke hadde noe med politikk å gjøre.
Har du hørt uttrykket: "ikke plag meg med fakta - for jeg har allerede gjort meg opp en mening før?"
Jeg skyter fra hofta ja, Lucky Luke gjorde også det - trakk raskere enn sin egen skyggeMen kjære vene. I et tidligere innlegg skriver du at du har undersøkt med en forhandler om han kan ta inn en E-klasse for deg. Da antar jeg at dette er en bil du faktisk ønsker deg? At jeg da skriver at det er bildrømmen din kan vel umulig være noe å henge seg opp i, og jeg finner det veldig rart at du som stort sett skyter fra hofta skal ta deg nær av noe slikt. I såfall må jeg beklage at du opplevde svaret mitt som "nebbete".
Min intensjon var ikke å hevde at dette ikke hadde noe med politikk å gjøre. Fort dette har absolutt noe å gjøre med politikk. Jeg ville bare påpeke at det mye brukte utrykket "bare politikk" faktisk har et innhold i den virkelige verden. Dette er et utrykk som det er populært å kaste rundt seg når man er uenig i politikken som føres, slik som i dette tilfellet. Det synes jeg er for lettvint, og har lite for seg. Utrykket benyttes da kun for å sette politikken i et dårlig lys.
Min oppfordring til å engasjere deg i politikken baserer seg på at dette virker å være noe du har mange meninger. Flott at du allerede er engasjert in politikken. Det trenger vi mere av. Jeg kommer ikke til å svare deg på flere innlegg omkring dette. Regner med de andre forumdeltakerne og Jon Henrik setter pris på det. Tilbake til å diskutere bil![]()
Blir spennendes å se når lastebilene skal over på EL.håpløst
Vis vedlegg 370305
Jeg har ingen intensjoner om å gå inn i en skyttergravskrig om klima og miljø. Fortsett den som vil. Jeg er opptatt med å redde verden.
Ser bare noen få på veien.litt sånn som think/buddy for litt over 10år siden.Det er en stund siden det skjedde
Energimengden som trengs for å produsere drivstoff er hinsides . Tar en med at en må øke tanker m.m for å kompensere for økt forbruk i tillegg så blir det et ganske vanskelig regnestykke uten heftige subsidier . Foreløpig satser dei på å gjere alternativet , dvs fossil , så dyrt at en tvinger alle over . Konsekvens blir nedleggelser av all industri som ikkje kan drive stort nok .Tror gass/hydrogen er mer en plausibel løsning på tungtransport. El er mulig på stykkgodsbiler/renovasjonsbiler i byområder men kommer aldri til å fungere på noe mer med den infrastrukturen vi har i dette landet.
Ja, det virker sånn. Driver i anleggsbransjen selv og drivstoff er jo hinsides dyrt selv med avgiftsfritt. Man skal ha en sunn drift for å lykkes med det nivået ting er på nå. Men jeg tror det stopper seg selv, det vil aldri bli et fullgodt alternativ til diesel til næringer som trenger kontinuitet og driftssikkerhet. Uansett hvor stor man er. Diesel er kommer for å bli på tungt utstyr.Energimengden som trengs for å produsere drivstoff er hinsides . Tar en med at en må øke tanker m.m for å kompensere for økt forbruk i tillegg så blir det et ganske vanskelig regnestykke uten heftige subsidier . Foreløpig satser dei på å gjere alternativet , dvs fossil , så dyrt at en tvinger alle over . Konsekvens blir nedleggelser av all industri som ikkje kan drive stort nok .