Vi har en fem år gammel robotstøvsuger som jeg ikke er spesielt imponert over. Nå har fruen lest en artikkel på tek.no om de nyeste modellene og ønsker seg en ny en med vaskefunksjon. Duger de moderne robotsugere noe?
Jeg ville ha venta på Roborock S7 som kommer i mars. Den har automatisk gjenkjenning av tepper slik at man kan støvsuge og moppe samtidig.Vi har en fem år gammel robotstøvsuger som jeg ikke er spesielt imponert over. Nå har fruen lest en artikkel på tek.no om de nyeste modellene og ønsker seg en ny en med vaskefunksjon. Duger de moderne robotsugere noe?
Fikk en roborrock s5max i julegave. Den er helt fantastisk. Har dog ikke brukt moppefunksjonen så mye enda. Mest fordi jeg tenker st min dure parkett ikke skal våtmoppes så ofte.Vi har en fem år gammel robotstøvsuger som jeg ikke er spesielt imponert over. Nå har fruen lest en artikkel på tek.no om de nyeste modellene og ønsker seg en ny en med vaskefunksjon. Duger de moderne robotsugere noe?
Vi fikk også en Roborock til jul. Den er veldig bra. Støvsuger bra, moppen er også overraskende bra. Den er effektiv, lager seg raskt et kart over området sitt og kjører i et smart system. Sikkerheten vet jeg ikke noe om, men med kamera regner jeg med at hele Kina sitter og ser på.Vi har en fem år gammel robotstøvsuger som jeg ikke er spesielt imponert over. Nå har fruen lest en artikkel på tek.no om de nyeste modellene og ønsker seg en ny en med vaskefunksjon. Duger de moderne robotsugere noe?
Min stopper pent opp foran trappen. Har en lidar på toppen, ikke kamera. Første gang den var på vei mot trappen var jeg ganske nervøs men den kjører helt ut på kanten og stopper. Hvilken modell har du?Vi fikk også en Roborock til jul. Den er veldig bra. Støvsuger bra, moppen er også overraskende bra. Den er effektiv, lager seg raskt et kart over området sitt og kjører i et smart system. Sikkerheten vet jeg ikke noe om, men med kamera regner jeg med at hele Kina sitter og ser på.
eneste jeg ikke er fornøyd med er at den ikke kan oppdage om den er i ferd med å kjøre utfor en trapp.
Den heter s6 max v. Det er et kamera på den, man kan får tilgang til det via app. I bruksanvisningen står det at trapper må sikres fysisk.Min stopper pent opp foran trappen. Har en lidar på toppen, ikke kamera. Første gang den var på vei mot trappen var jeg ganske nervøs men den kjører helt ut på kanten og stopper. Hvilken modell har du?
Nå må jeg ærlig innrømme at jeg ikke har lest bruksanvisningen på vår. Men den går som sagt ikke utfor kanten og av det jeg ser er vår en billigere modell enn din. Så litt rart at den ikke oppdager trappekanten.Den heter s6 max v. Det er et kamera på den, man kan får tilgang til det via app. I bruksanvisningen står det at trapper må sikres fysisk.
Jeg tror nok du må ha misforstått bruksanvisningen på en eller annen måte. Det står vel noe om at man ikke bør sette den oppå en seng eller lignende men trapper klarer den med glans. Hvis din faller ned må det være en feil med en sensor eller noe sånt.Den heter s6 max v. Det er et kamera på den, man kan får tilgang til det via app. I bruksanvisningen står det at trapper må sikres fysisk.
En virtuel vegg i kartet fikser vel dette raskt og greit?Den heter s6 max v. Det er et kamera på den, man kan får tilgang til det via app. I bruksanvisningen står det at trapper må sikres fysisk.
Man skulle tro det, men bruksanvisningen sier at det ikke er nok. Kan det være overdreven forsiktighet fra produsenten? Noen andre som har erfaring med bruk?En virtuel vegg i kartet fikser vel dette raskt og greit?
Hmm. Jeg får sjekke igjen..Jeg tror nok du må ha misforstått bruksanvisningen på en eller annen måte. Det står vel noe om at man ikke bør sette den oppå en seng eller lignende men trapper klarer den med glans. Hvis din faller ned må det være en feil med en sensor eller noe sånt.
Har ikke vært ute for at den kjører over virtuel sperre. Har en S5. Har hatt den i et års tid.Man skulle tro det, men bruksanvisningen sier at det ikke er nok. Kan det være overdreven forsiktighet fra produsenten? Noen andre som har erfaring med bruk?
Programmerer du at den kjører til søppelbøtten i appen?Morsom digresjon om Roborock - jeg har en S5 og er megafornøyd.
For en stund siden stusset litt over at smartlyspærene stod på da jeg kom hjem fra jobb. Etter litt undring på hvor i alle dager jeg hadde lagt opp en timer som skulle slå på lysene, og litt leting i både Home Assistant og Hue-appen, viste det seg svaret kom fra at jeg tidligere den måneden hadde endret på sensitiviteten til bevegelsessensorene for at de skulle være enda litt mer responsive - og den lille endringen var nok til at robotstøvsugeren også trigget bevegelse og lysene slo seg på mens jeg var på jobb.
Nå har jeg fikset på det, så når robotstøvsugeren kjører blir alle bevegelsessensorer automatisk deaktivert, og reaktiveres når den er ferdig med å kjøre. Og hver søndag formiddag kjører robotstøvsugeren fint bort til søppelkassen og venter tålmodig på at jeg tømmer den; så slipper jeg å huske på å hente den ut fra under sofaen hver uke for å tømme den skremmende mengden støv, som @krille så riktig påpeker at den klarer å samle opp.