Oyster Perpetual - tråden

Medlem
30. mai 2012
Innlegg
620
Om ikke denne tråden finnes fra før?er det på tide at denne klassiske, rene, enkle, herlige klokken får sin egen tråd hvor bilder og historier kan postes!

Selv har jeg ikke dette nydelige uret enda, men sitter med fingeren på avtrekkeren for en hvit 39mm:)

Kjør på!
 
Vurderte lenge rhodium-varianten av OP39, men synes den ble for lys i skiven. Prøvde en sort bare for å ha prøvd, og ble solgt med en gang. Ekstremt anvendelig, for tiden som sommerklokke:
D4BB394D-7F93-4D3E-8621-16FF0CE03DBC.jpeg
 
OP er vel snart det eneste i stål som er mulig å få tak i over disk nå. Bortsett fra Air King og damemodeller.
 
  • Liker
Reaksjoner: olahiyo
Noen som har erfaringer med hvordan 36 og 39mm OP bærer i forhold til 39mm Explorer I?

Jeg synes 39mm OP og 39mm Exp1 bærer helt likt. Vil tro at de bruker den samme kassen, men OP har avrundet bezel mens Exp1 har flat bezel. Har ikke prøvd 36mm OP, men 36mm DJ er ganske annerledes på hånden enn 39mm Exp1.
 
Jeg synes 39mm OP og 39mm Exp1 bærer helt likt. Vil tro at de bruker den samme kassen, men OP har avrundet bezel mens Exp1 har flat bezel. Har ikke prøvd 36mm OP, men 36mm DJ er ganske annerledes på hånden enn 39mm Exp1.

Ja begge de på 39mm bør jo bære så og si likt. Har hatt Exp1 selv og synes den ble litt stor. Ikke fordi den var ubehagelig å bære, men synes liksom proporsjonene ble litt feil da jeg så speilbildet av armen. Jeg heller nok mer mot det klassiske og Exp1 ble veldig toolwatch, noe jeg synes tykke dykkere ala Submariner funker bedre som designmessig. En 36mm OP eller Datejust er nok veien å gå selv om jeg synes det høres lite ut. Nå har jeg utelukkende brukt en SKX013 på 38mm en stund og bærekomforten er helt prima. Den har faktisk parkert suben i klokkeboksen. Rart hvordan en klokke til et par tusen kan gi samme klokkeglede som klokker til 50-60 tusen. :p
 
Jeg verdsetter lesbarhet på en klokke jeg bærer. Vil lesbarheten mellom en 36mm vs en 39 være merkbar, eller er dette marginalt?