Var ikke det dyrt.

Medlem
6. jan. 2010
Innlegg
4
Min mann var og skulle tilpasse klokkereima til sin nye Breitling Blackbird i dag. Gikk til Protid her i Bodø, som er breitling-forhandler.
Den sure mannen tok brukte 3-4 minutter på å ta av et ledd. Det kostet 500 kroner siden ikke klokka var kjøpt der.

Er dette vanlig?
 
Hvis jeg i det hele tatt må betale for å korte inn lenka, så har jeg aldri betalt mer enn 100kr for det.
 
Det høres helt sinnsykt ut. Hvilken urmaker var dette? Det er greit nok å ta betalt, men 500kroner er i alle fall 4-5 ganger mer enn rimelig. Med en korrekt skrutrekker bør man kunne gjøre dette på 2-3 min selv, uavhengig av fingernemhet. Høres ut som et ran spør du meg!
 
Det må jo være den sikreste måten å sørge for at kunden ikke kommer tilbake.

Jeg synes det er helt greit at man må betale noen kroner for justering av lenke, men dette var jo helt uhørt. Selv har jeg gjerne kombinert justering av lenke sammen med skifte av batteri på en av quartsene - og har da stort sett fått justert lenka gratis.
 
Innen alle bransjer er du bare nødt til å gjøre en del tjenester gratis for å få kundene til å komme tilbake for å faktisk bruke penger på det som virkelig GIR penger.. 500kr er jo helt sinnsykt..
 
Sist gang jeg fikk justert lenke var det en gratis jobb selv om vi måtte forsøke oss frem med et par ledd og et par operasjoner og klokken var ikke kjøpt der.

500,- for en justering hadde jeg aldri godtatt, det er jo helt galskap.
 
Dette er jo galskap! Jeg er Bodøværing selv og synes lite om denne griskheten de praktiserer i min hjemby om dagene - helt sinnsykt å forlange 500 kr for dette! Jeg gjør det vanligvis selv på mine ur, men måtte ta en klokke som krevde en liten skrutrekker jeg ikke hadde selv med til en urmaker i Oslo. Den koselige damen der brukte 5-10 min på å få det rett og unnskyldte seg da hun måtte ta en 50-lapp for jobben.
 
Protid i Bodø

Takk for svarene. Jeg ble bare så irritert. Har til og med kjøpt en Tag Heuer der, men skal ALDRI mer handle i den butikken. I tilleggg til å betale 500 for denne bitte lille jobben, fikk vi klar beskjed om at hvis vi skulle benytte oss av garantien - så kom det til å koste 750 kroner for å få sendt inn klokka. Ja, Ja - det finnes heldigvis mange klokkeforhandlere.
 
Som bodøværing har jeg knappest vært innom den butikken... dette gir jo ikke akkurat noen grunn til å ta turen innom i fremtiden heller.. leit å høre. 500 kroner er hinsides all fornuft.
 
SHIIIIITTT....500kr!?!?!?!??
Aldri betalt nåkkå for å juster lenka her i Oslo! Rart og ikke misnst surt..
 
Jeg betalte 150,- på Protid i Sandvika for å justere lenka på en Breitling jeg ikke hadde kjøpt der..
I et annen tilfelle sendte Bjerke sendte inn min gratis så lenge det var garanti-sak, selv om den ikke var kjøpt der.
Tror aldri jeg hadde godtatt å betalt 500 spenn i utgangspunktet bare for å justere lenka :mad::eek:
 
Som bodøværing har jeg knappest vært innom den butikken... dette gir jo ikke akkurat noen grunn til å ta turen innom i fremtiden heller.. leit å høre. 500 kroner er hinsides all fornuft.

Min erfaring er faktisk ikke så verst. Har vært innom et par ganger, og truffet hyggelige og hjelpsomme folk. Fikk et godt tilbud på en PO som jeg i retrospekt angrer litt på at jeg ikke slo til på. Det var snakk om en i utgangspunktet hyggelig pris som kunne fordeles over 12 måneder, helt rentefritt.

Menmen, lysten på å handle noe der er vel helt borte nå....
 
Rolll-Hansen i gågata i Drammen tar vel 600,- for å juster lenker når klokken ikke er kjøpt der.. Er jo en fin måte å skremme bort kunder på.. :D