Koster 216k veiledende. Det bildet fra Tidemann er av min klokke
Får den snart 
Redigert:
VC har ikke brukt ETA-base. De har brukt JLC og GP som base. GP-base er litt finere, IMO.Ser det av og til ligger Overseas på KS. Er det noen som kjenner til hvilket verk som står i disse? Mener å ha fått med meg at det er modifisert ETA. Stemmer dette?
Koster 216k veiledende. Det bildet fra Tidemann er av min klokkeFår den snart
![]()
Jeebus! Ting skjer!Mer dårlig nyheter fra Sveits. Med Googogeles Transalate og litt ajustering fra meg
06.12.2016, 14:43
"Vacheron Constantin og Piaget ansattene har sagt nei mandag til den sosiale plan foreslått av forvaltningen i Richemont gruppen etter de varslede permitteringer. Ansattene har stemt det avslag på generalforsamlinger i Genève, Joux-dalen og La Côte-aux-Fées.
Ansattene i varemerkene Vacheron Constantin og Piaget nektet den sosiale plan foreslått av forvaltningen i Richemont gruppen etter de varslede kuttene. Et forsøk på å forhandle de sin siste sjanse vil finne sted i ettermiddagen.
De ansatte stemte på mandag denne avvisningen på generalforsamlinger i Genève, La Côte-aux-Fées (NE) og Joux-dalen (VD). Andelen som ga avslag representerer tre fjerdedeler av ansattene, sagt tirsdag til ATS regional, den sekretær for Unia, Alessandro Pelizzari.
Som i tidligere vedtak, fortsetter de ansatte til å kreve tilbaketrekning av oppsigelser og redusert arbeidstid. Konsernets ledelse nektet å gå inn i dette programmet. Uten å gi noen overbevisende argumenter, sier Unia. Personalet ønsker også forbedret sosial plan.
Demonstrasjon i Plan-les-Ouates
Tirsdag, 150 ansatte i konsernet demonstrerte utenfor hovedkvarteret til Vacheron Constantin i Plan-les-Ouates (GE), ifølge Unia. De ba om en forlengelse av høringsperioden som skulle ende ved midnatt. Meklingens organisasjon av kollektiv arbeidsavtale (CCT) i klokkeindustrien har vært varslet.
Richemont kalt for reduksjon av 211 arbeidsplasser i fem produksjonssteder i tre kantoner der generalforsamling ble avholdt. Fagforeningene krever større innsats i ledelsen, mens gruppen fikk et fortjeneste resultat på 2,23 milliarder euro (2,4 milliarder franc) over 2015/2016 regnskapsåret. Richemont sysselsetter 8.500 mennesker i Sveits blant de 28'250 ansatte på verdensbasis."
http://www.arcinfo.ch/articles/horl...n-constantin-disent-non-au-plan-social-610029
Jeebus! Ting skjer!
Her er en fin artikkel fra The Purist som går litt i dybden på JLC verket som står i VC47040 Overseas modellen. Denne artikkelen blir det ofte henvist til når denne VC modellen omtales på ulike fora. Den nyeste omtalen jeg har sett er denne fra A Blog To Watchtidligere iår av den siste iterasjonen med blå skive som kom ut før den helt nye Overseas modellen ble lansert. Det JLC baserte caliber 1226 verket som står i denne Overseas modellen er sikkert bra, men illusjonene fra "haute horlogerie" i en VC som er en av de 3 store får seg unektelig en knekk når urverket omtales med "might not be the prettiest movement around but it gets the job done...."![]()
Det var nok på tide med et riktig inhouse verk
Fin artikkel om VC Overseas;
https://monochrome-watches.com/history-vacheron-constantin-overseas-1970s-icon/
Fantastisk!