På Rolexjakt

Jeg har alltid ment at Rolex er dyre klokker med lite eller minimal kvalitetsfølelse når det gjelder lenkene, men nå med de nye lenkene og nye glidelock låsene er følelsen av kvalitet helt på topp. I tillegg vil jeg si at de med ceramic lunette er overlegne de tidligere modellene, formen på urkassen venner man seg fort til, mitt råd er å kjøpe en pent brukt 116610LN eller en 114060 (uten dato) av nyere modell, prisene på bruktmarkedet er ganske like for de to modellene i området 50-55k, finner ganske sikkert noen til lavere pris også.

Jeg kjøpte nylig en sub med keramisk lunette og vil si det er første gang jeg har fått en følelse av kvalitet med Rlx.
Det er den klokken som nå får mest armtid, de med eldre lenker gidder jeg nesten ikke ha på armen etter å ha vent meg til den nyeste utgaven..

Min favoritt er den uten dato, helt klart en vinner uansett om den er ny eller av eldre modell.:)
 
God idé å prøve litt i en butikk. Kjøper du brukt bør du være forsiktig med tanke på fake. Lær deg hvordan de skal se ut og handle fra pålitelige personer. TS er greit, Finn kan være mye rart. Selv om selger sier at... Rådfør deg med kjentfolk!

Husk at jakten er halve moroa!
Rolex er flotte klokker og holder seg godt. Dermed er det ikke nødvendigvis 50k brukt på klokke, ettersom den har en god annenhåndsverdi.

God jakt!

8
 
  • Liker
Reaksjoner: miczer
På TS kan selger sjekkes mot Good Guy tråden :) Alt er vel ikke 'hel ved' her eller .....
 
Takker og bukker for masse flott informasjon! Virkelig rett plass å forhøre seg når man skal kjøpe klokke! :)

Jeg dras mer og mer til de "nye" modellene merker jeg, og kan da sentrere jakt og søk mot disse! Brukt er nok å foretrekke om prisen er riktig, men ser også mye brukt som kun ligger 5-7k under nypris, da kjøper jeg likegodt nytt.

Følger ivrig med på KS sidene her inne, og det hadde selvsagt vært en trygghet å kunne kjøpe av en bruker her inne :) Men som skrevet over, jakten er halve moroa (ja, er den egentlig det når man kjøper første gang?:rolleyes:) så jeg forhaster meg ikke.

Satser likevel på at rett klokke dukker opp innen rimelig tid ;).
 
  • Liker
Reaksjoner: Grendel
For meg er dato et absolutt must, og klokker uten dato blir valgt bort da det rett og slett er for upraktisk..

Nå skjønner jeg at det er Sub eller GMT som er aktuelt, men personlig falt jeg helt for Sea-Dweller 4000 og slapp da "forstørrelsen" over dato som jeg aldri har likt helt..
 
Da takker jeg igjen for god respons og hjelpsomhet , burde nok vært fornuftig å prøvd de forskjellige som miczer tilbød, og det var egentlig også planen!

Men, jakten ble kortvarig for min del og i morgen legger det en Submariner fra dokk som etter planen da bør dukke opp her på fredag :D - 114060 , kjøpt via en bruker på forumet her :)

Dæven som jeg gleder meg!
 
Du har gjort et meget lurt kjøp:) Som nevnt tidligere i tråden her, er de nye lenkene et lysår foran gamle skrangle-lenkene. Kvalitetsfølelsen er i en helt annen liga. Men de gamle rolexene har sjarm som fy. Skal man kjøpe sin første Rolex, er det etter min mening 114060 og 116610 de aller beste kandidatene!

Gratulerer med knallfin klokke:)
 
  • Liker
Reaksjoner: miczer
Gratulerer med ny klokke, 114060 er et fornuftig kjøp, dog dyrest alternativ i forhold til veil. nypris. Det er vel kanskje ikke lett å få kjøpt en ny 114060 fra AD regner jeg med.:)
 
Var kvalitet på lenke som var avgjørende faktisk, samtidig ville jeg at klokken skulle være av nyere modell.

Og denne er knapt brukt med plasten på fortsatt, og prisen ble ikke så gal heller så dette er så godt som ny fra butikk til en overkommelig penge :)
 
  • Liker
Reaksjoner: miczer og olem