Ja, klokken burde leve videre og ikke havne under en glasskuppel som en museum gjenstand.Med denne logikken må jo idealet være at alle klokker låses ned i en mørk safe for etterslekten.
Høres ut som et rent museumsperspektiv. For de fleste av oss her inne så er det vel stort sett armtid, bruksmerker og det å holde et mekanisk urverk i gang som gir en klokke sjel og verdi.
Hvis klokken blir gjemt bort i et hvelv fordi "dens daglige brukstid er over" så har den slutte å være et verktøy og bare blitt en finansiell rekvisitt.
Spørs om noen i famillien føler noen tilknytning til klokken som et mine av mannen som brukte den såpass mye.
Altså, hvem vil føle at en bit av kongens sjel vil bli med han/hun for en ny reise.
En del folk tenker ikke sånn en gang og mener at sånne tilknytninger er alt for religiøse eller "hedensk".
Vi får se hvem er på noen måte fetisjist i kongehuset.