Consigliere
Støttemedlem
- Medlem
- 7. mars 2014
- Innlegg
- 4.748
Vis vedlegg 265692
Vis vedlegg 265693
Skitt jakt, @Consigliere !
Jeg gikk meg på en slu okse et halvt minutt etter å ha tatt nederste bildet, men han ville ikke ut av krattskogen så vi prøver igjen i kveld.
Skal til Tromsø neste helg og jakte rype. Ser at det er meldt 10-15 cm snø ila uka, har ikke med hund. Noen erfaring med støkkjakt på nysnø?
Bør jo trykke endel bedre enn hvis det ikke er snø. Ta med salong dersom de er vanskelige å komme innpå?Skal til Tromsø neste helg og jakte rype. Ser at det er meldt 10-15 cm snø ila uka, har ikke med hund. Noen erfaring med støkkjakt på nysnø?
Har ikke salong dessverre..Bør jo trykke endel bedre enn hvis det ikke er snø. Ta med salong dersom de er vanskelige å komme innpå?
Opplever du at de trykker like lenge i snøgrensa som før snøfallet?Bor i Tromsø og har gått en del på jakt her i omegn. Har hatt en del hell med å gå etter rypa i snøgrensa ved tidlig snøfall. Fint terreng både omkring kvaløyvågen på kvaløya og masse på Ringvassøy som er greit tilgjengelig hvis du ikke heller vil til indre troms.
Ble det no fugl? Og i hvilket terreng gikk dere?Skal til Tromsø neste helg og jakte rype. Ser at det er meldt 10-15 cm snø ila uka, har ikke med hund. Noen erfaring med støkkjakt på nysnø?
Ikke sett ei fjør. Gått i SørbotnBle det no fugl? Og i hvilket terreng gikk dere?
Yes. Det begynner å friste med noe mer staselig i feks kaliber 20 i tillegg men vi får se hva neste år bringer.Beretta Silver Pigeon, @Entropy ?