Urverket er ikke et vanlig SW200 heller.
"SW200 with silicon escape wheel"
Urverket er ikke et vanlig SW200 heller.
Hvis inhouse er viktig så kan du jo gå for DF20Det var en pen sak! Jakter på ei "ekspedisjonsklokke" som skal brukes til toppturer og viddekrysninger. Kul kandidat. Men i likhet med sinn 556. 20 bananer+ for et sw200 verk.... tjæææææ.
Da tror jeg det blir en alpinist "rock face" til halve prisen.
"A26 uses the seiko magic lever system.This is not an improvement over the double reverser from the 2824. In my opinion magic lever is superior based on the simplicity and lower manufacturing costs. Not an improvement in performance."Inhouse og inhouse... A26 er vel egentlig bare strengt tatt en ETA-klone, med noen få endringer. Men, slik er det jo ofte.
Mer info for de som ønsker å dykke ned i det:
Ja de pynter litt på verkene de får utenfra. Og om det så vært stock så ville jeg vært stolt av å ha en Damasko på armen.Urverket er ikke et vanlig SW200 heller.
"SW200 with silicon escape wheel"
![]()
Silicon | SIC spiral
www.damasko-watches.com
Jepp, og nøyaktig derfor så kommer denne diskusjonen til å foregå i tiår fremover. La oss kalle en spade for en spade. Produsentene reklamerer med inhouse for å gjøre det mer eksklusivt. Men her har Damasko vært flinke og ikke prøvd å skjule noe. De sier selv at de forbedrer et ETA.Akkurat nå kan et A26 lett få service over hele verden og ta imot 2824-2 deler om nødvendig. Noe som gjør det enkelt og ikke kostbart.
Delene er ikke produsert av ETA og modifisert av Damasko.Jepp, og nøyaktig derfor så kommer denne diskusjonen til å foregå i tiår fremover. La oss kalle en spade for en spade. Produsentene reklamerer med inhouse for å gjøre det mer eksklusivt. Men her har Damasko vært flinke og ikke prøvd å skjule noe. De sier selv at de forbedrer et ETA.
Og så var det denne definisjonen på inhouse da.....
Edit..
I urverket er det "Manufaktur" balansehjul/gangverk.DF10 står oppgitt med manufakture-kaliber. Men de skriver at det er et "velprøvd" Sw200. Trodde alt som de kalte inhouse var i A26-serien.