Hva gjør du og din klokke akkurat nå?

Nyter en lørdagskveld helt alene. Magisk.

img_2775-jpeg.2780366
 
IMG_0671.jpeg


Det grilles - gildepølser til det mest kresne medlemmet av husstanden, noe laks med pesto, løk og bacon, er par entrecôter og noe bacondadler til oss andre. Åja, også noen burgere på prinsipielt grunnlag..

I glasset en imperial porter som kunne blitt brukt som drivstoff på Saturn V, på blåtannhøyttaleren: Inspiral Carpets, det mest underkjente Madchester-bandet.

Livet smiler.
 
En opplevelse man ikke husker alt av, for å si det sånn.
Häcker Pshorr-teltet med 5000 andre gærninger.
Pretzel og en liter øl klokka 1015 og rett i veggen klokka 1530.
Sikkert minnerikt om man var oppegående...
Vært der nede 15 ganger de siste 20 åra og kjenner meg igjen i beskrivelsen :ROFLMAO:
 
  • Liker
Reaksjoner: jorol og Bgo80
Vis vedlegg 409540

Fjellrypa har flokket seg og skogrypa har blandet seg med dem.

Det er det mest frustrerende og samtidig morsomste å jakte på som finnes.
Hagla er pusset, og på omgang x med metting av stokk med olje.
Til helgen bærer til til fjells for første uke med rypejakt med det faste jaktlaget.
Og så blir det nok noen turer til etterpå også, men denne uken er hellig og årets høydepunkt (ikke si noe til kona om mine rangeringer).
 
IMG_0742.jpeg

Drikker frokost et eller annet sted i Tokyo. Fikseren løp avgårde for å finne et par andre karer han skal få trygt ned til Shizuoka om litt, og jeg nyter en stille stund med Geoffrey Wellums meget lesverdige memoarer om tiden som Spitfirepilot under Battle of Britain.