Leses nå
Otteren inviterer til bursdagsfest i Stavanger

Otteren inviterer til bursdagsfest i Stavanger

20 år med begeistring – fra hobby til levebrød.

Betalt samarbeid: Dette er en sponset sak produsert i samarbeid med Otteren.

Lenge før «swap meets» og klokkemesser ble arrangert på norsk jord, har Otterens «guttekveld» vært et høydepunkt for klokkeinteresserte i Stavanger og omegn. Med et bredt utvalg klokker, egne representanter for merkene, og noe godt i glasset, har arrangementet sørget for fullt hus i Kirkegata hvert eneste år.

Årets guttekveld finner sted torsdag 20. november – men allerede kvelden før kvelden inviterer Otteren til jubileumsfeiring med klokker i fokus.

Bli med på bursdagsfeiring før årets guttekveld.

I år er det nemlig 20 år siden Otteren – med daglig leder Jørgen Otteren i spissen – åpnet den velkjente butikken i Stavanger sentrum. Onsdag 19. november inviteres det derfor til bursdagsfest på BlygeHarry, hvor det legges det opp til en energisk samtale om skapertrang, entusiasme og klokker – samt en unik mulighet til å sosialisere litt med likesinnede.

Praten ledes av Asgeir Bøe Sand, og i panelet finner du blant annet Ivar Line (seriegründer og samler), Rune Bruvik (grunnlegger, Bruvik Fine Timepieces), Rune Bjerga (komiker og gründer), og ikke minst Jørgen Otteren selv.

Ja, også undertegnede da – som skal få dele litt om Tidssonen og egen lidenskap for klokker.

Klokker og skapertrang

«20 år med begeistring» er ikke en helt tilfeldig tagline. Etter endte studier gikk Jørgen Otteren inn i familiebedriften, som på den tiden bestod av Otteren-butikken i Sandnes, Gullegget-kjeden, samt en firmagaveavdeling på Forus.

I Stavanger var Otteren et kjent navn som gullsmed, men Jørgen innså tidlig at klokker var den store lidenskapen. Lysten til å skape noe selv hadde lenge vært der, og tanken om å etablere en mer eksklusiv Otteren-butikk i byen vokste frem.

Med en drøm om å jobbe med de store merkene, sendte han et åpent brev til Richemont og fikk napp fra både IWC og Cartier. Også Omega og Breitling gav positive svar, og brått var fundamentet lagt.

Jørgen Otteren i kjent stil.

Fredag 25. november 2005 åpnet dørene til Otteren i Stavanger, og resten er historie. Med en portefølje som i dag består av IWC, Omega, Breitling, Longines, Rado, Maurice Lacroix, Nomos, Seiko, Tissot og Bruvik, har Otteren blitt en populær «AD» for entusiaster over hele landet.

Blant klokkeinteresserte har Otteren gjort seg særskilt bemerket med sine mange eventer (oversikt og påmelding). Otteren er dessuten et velkjent navn blant Tidssonens publikum, som en engasjert sponsor og samarbeidspartner helt siden 2014.

Butikken i Stavanger ledes i dag av urmaker Villi Nordfjord, mens Jørgen Otteren har det overordnede ansvaret som CEO. For selv etter 20 år med begeistring, er det ingenting som tyder på at Jørgen Otterens lidenskap for klokker vil forsvinne med det første:

«Jeg elsker å prate med folk, og jeg elsker klokker. Og når man hver dag får prate med folk om det man elsker, så er grunnlaget godt for å fortsette».

Besøk også Otterens nettbutikk på otteren.no.