Selges/byttes Seiko 6105-8110 “Captain Willard” fra april 1974 (three slot crown)

Medlem
23. april 2012
Innlegg
2.585
Sted
Lier, Buskerud
Selger en svært pen og ærlig Seiko 6105-8110 “Captain Willard” fra april 1974. Dette er den ikoniske Seiko-diveren kjent fra blant annet filmen Apocalypse Now, og en modell som har fått nærmest legendarisk status blant vintage Seiko-samlere verden over.

Galleribilde



Det som gjør akkurat denne ekstra interessant, er at den har den svært sjeldne såkalte “3-slot crown” – en kronevariant som kun dukker opp på enkelte april 1974-eksemplarer. Disse er betydelig sjeldnere enn standardutførelsen, og er et kjent samlerpunkt blant entusiaster av modellen.


Klokken fremstår som usedvanlig pen og urørt for alderen. Kassen er aldri polert eller børstet, og har fremdeles den originale fasongen og finishen slik man ønsker å se disse. Skive, visere og lume er originale.


Markedet florerer i dag av 6105/“Willard”-klokker med relumede eller uoriginale deler. Dette er ikke en av dem. Her er både skive, visere og bezelpip originale, med svært pen og jevn patina. Beviset ligger godt synlig i bildene hvor jeg har markert lumepatinaen på både bezel og skive med rød sirkel. Patinaen matcher svært godt, noe som er et veldig godt tegn på originalitet på disse modellene.


Lumen lyser ikke lenger i mørket, men har fått den varme og naturlige patinaen samlere gjerne ønsker å se på en ærlig vintageklokke.


Klokken er nettopp fullservet av meg:


  • Full demontering, rens og oljing
  • Nye pakninger
  • Nytt NOS glass montert
  • Regulert til god ytelse

Verket går svært bra, ca. +15 sekunder per døgn slik den står nå, og kan finjusteres ytterligere om kjøper ønsker det.


Alle funksjoner fungerer som de skal:


  • Dag/dato skifter korrekt
  • Hack-funksjon fungerer
  • Bezelklikk fungerer godt
  • “Lock tab” for kronelås er intakt og fungerer som den skal

Som med all vintage anbefales den ikke brukt til bading eller dusjing, selv om pakninger er byttet. Dette er spesielt viktig på eldre klokker uten tradisjonell skrukrone.


Leveres på tidsriktig waffle-rem fra Uncle Straps som passer modellen svært godt.


En veldig ærlig og samlervennlig 6105 med sjelden detaljvariant, flott originalitet og svært god totalstand.

Pris 38000kr
Eller bytte i f.eks Speedmaster, Panerai eller annet morro.
Galleribilde

Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde
Galleribilde