Rimlig klokke

Forskjellen ligger i urverket...

Forskjellen er urverket.

Certina DS 1 Automatic Chrono, C006.414.16.031.00
Bruker urverket (movement): Valjoux 7750 Automat

Tissot Couturier Automatic T035.614.16.031.00
Er utstyrt med C01.211, som er ett rimeligere urverk. Dette urverket har kun dato, ikke ukedag.

Tissot Couturier Automatic kan også levers med 7750, T035.614.16.051.00,
og da blir prisen mer lik Certinaen.
 
I mine øyne var Certinaen et vesentlig penere ur enn Tissot-klokken!

Det er jeg så absolutt helt enig i.
Særlig liker jeg den sorte versjonen. Den er flott:)
GetFile.aspx



Noen rimeligere chrono forslag:

Hamilton Offiser. Denne likte jeg godt. Vekker litt IWC vibber.
1288252818_large_Khaki_Field_OfficerAutoChrono_H71716533.jpg


Ser den på ebay ligger på rundt 800USD, så med moms kan du vel kansje få den for 5-6000kr.http://www.ebay.com/itm/Hamilton-Khaki-Automatic-Chronograph-Officer-Mens-Watch-H717160-/280896307332?pt=Wristwatches&hash=item4166b98084#ht_7537wt_1046

Et annet forslag, Swiss Army Ambassador:
41wqnWcOVmL.jpg


Ellers ville jeg også sjekket ut http://www.christopherward-usa.com/ , de har mange flotte ur til under 5000kr.
 
Jeg kjøpte denne http://no.uniwatches.com/product/Seiko-Automatic-Divers-SKX009K2-Automatic-Divers-herreklokke/4468

Levert på dør ila 7-8 dager. Gikk fint for meg, og fikk en rask bekreftelse på når pengen ble trukket fra konto (ved sending av klokken). De leverte Fed-ex trackingnr. med oversikt over hvor pakken var. Føltes trygt.

Med mva kom handelen rett bak 2 400,-.

Jeg er som sagt en gammel Tag-Heuer man, og var litt skeptisk. Mye skryt på nett var kun litt beroligende, du vet hvordan det er, man vil ha klokken på armen før man kan avsi dom;)

Nå, en drøy måned etter at jeg fikk klokken er jeg kjempe fornøyd. Uret er tungt, men sitter godt på armen for det. Det er masse kvalitet i den kassen. Det eneste som trekker ned litt er en fille ting, som ikke merkes eller ses. Lenken er ikke smidd, det er stål "binders" som holder lenken sammen, og det er synlige skjøter bak. Dette gir lenken en litt slapp følelse når du har klokken av armen, på andre siden av skalaen fra selve uret/kassen. Men den sitter godt på armen, og ser vel egentlig grei ut. Alt i alt en klokke som jeg koser meg med, og kan anbefalle.