Ny beater

Gratulerer med steintøff bil! Skal ha en slik selv en gang :)

Defender er bilen som gjør alle til likemenn. Kongen, sauebonden, legen, vaktmesteren og finansmannen ser alle like bra ut når de stiger ut av en slik!

Leaf-sprung durch Technik ;)
 
Grattis. Monter en vinsj på og du er nesten alltid selvhjulpen om du skulle sitte fast.. Det kan skje
 
Gratulerer!

Kjører en del Defender 90 i byen og overraskende nok er den det nærmeste jeg har kommet en perfekt bybil. Den tåler massive hull i veiene og har en "presence"i bybildet som gjør at selv taxier holder seg unna.

I tillegg er det jo en av veldig få biler som har personlighet!

Kvaliteten er en helt annen historie...
 
Takk for gratulasjoner!

@Ursa Major: Morsomt at du nevner 911en. To biler kan neppe være mer forskjellige å kjøre enn disse. Defenderen er morsom å kjøre opp til ca 100, mens 911en i disse hastighetene bare er en sprek boble med pussige kjøreegenskaper. Gir man den derimot ordentlig pisk åpenbarer det seg automotiv kunst og den byr på intim kommunikasjon. Der Defenderen i beste fall er et bra halvfabrikat som man kan og bør optimere og tilpasse eget bruk, er en gammel 911 en av de få gamle bilene som knapt kan forbedres. Forbedringspotensialet på disse ligger stort sett i å ta dem tilbake til original stand. De har derimot det til felles at de er herlig manuelle å kjøre. Du trenger kraft til å operere alle pedaler og hendler og det er en deilig mekanisk følelse av å bevege oljete tannhjul hver gang man girer. Denne interaksjonen med mekanikken er vel det som gjør at jeg også lett faller for ur med manuelt opptrekk.

@semmern: Du har rett. Defenderen er (sammen med dem originale Minien) en helt klasseløs bil som eies av konger såvel som bønder og den forteller ingenting om din økonomiske situasjon eller dine prestasjoner under dyna, som Richard Hammond uttrykker det her:
[video=youtube_share;1v-I8Zu6alo]http://youtu.be/1v-I8Zu6alo[/video]
(Den har forresten ikke vært Leaf-sprung siden 1983)

@Solli: Jeg er enig med deg når det gjelder kvaliteten dersom man definerer kvalitet som at ting ikke går i stykker. Slik er Toyota verdens beste bil. Min gamle markedsføringsprofessor mente imidlertid med rette at et produkts kvaliteter kan defineres videre. Sjarm kan også være en kvalitet ved et produkt. Sett slik er Toyota verdens dårligste bil:)
 
@Solli: Jeg er enig med deg når det gjelder kvaliteten dersom man definerer kvalitet som at ting ikke går i stykker. Slik er Toyota verdens beste bil. Min gamle markedsføringsprofessor mente imidlertid med rette at et produkts kvaliteter kan defineres videre. Sjarm kan også være en kvalitet ved et produkt. Sett slik er Toyota verdens dårligste bil:)

Lett å være enig her:D
 
Tror nettopp Defenderen snek seg inn på listen over biler jeg må ha eid før jeg dør listen min... Ikke bra for det framtidige klokkebudsjettet mitt. :p
 
Lenge hatt lyst på en defender, men med en prolaps i ryggen som gjør at 911en er det lengste jeg kan pushe meg innenfor, la oss si alternativ, komfort, er jeg usikker på om en defender blir for meg noen gang.

Mye fint som har rullet ut fra disse gutta dog, en classic med v8 er jo sjarmerende som få men pålitelig, nja.

Gratulerer med grombil!
 
Både Defender og 911 må eies på et eller annet tidspunkt. Men før det skjer, er det alt for mye annet som må finansieres...
 
911 kan anbefalles på det varmeste, er noe helt spesielt med å tusle inn i garasjen og se bilen man drømte om som liten og oi... jeg har nøklene til den og mitt navn er i vognkortet gitt. Når man så vrir om nøkkelen skjer det enda mer og når man finner en svingete vei blir det riktig så morsomt :).