Nei det kan jeg ikke like – KLOKKE edition

Audemars Piguet Royal Oak modellene. Her er det meste feil, Skruehoder, åttekantet bezel, lenke som ikke ligner grisen.

Breitling Colt, Chronomat, Avenger, Skyracer, Airwolf. Her er det for mye dilldall og stasj på klokkene, imho. Har aldri likt disse.
 
Klokker med diameter over 42 mm. De kan se så nydelige ut som de bare vil på bilder, men på håndleddet mitt funker det bare ikke.

Rotete og "bråkete" dials. Har ikke noe imot kronografer, men designet må være gjennomtenkt. F. eks. Speedmaster og Daytona.

Skjelettvisere. Sorry det funker ikke for meg.

Overraskende at ingen har nevnt Graham Chronofighter ennå?
Bildet snakker for seg selv... ;)
graham-ref-20vjtg03ak10b-watch.jpg


Jeg er heller ikke så glade i fake..

Men mesh liker jeg! Gjenstår bare å prøve det på hånden :)
 
Aj aj aj. Det verste må vel den ultraharry militære "natural born killers"-type logoen på skiva. Huttetu...

Er forøvrig ganske vennlig innstilt til militæret, men med en gang slikt tar veien til en klokke er det kroken på døra. Ikke milsub da selvsagt...:razz: Men så har jo ikke den noe utpreget militært over seg.

Når klokkene begynner å hete "Commando" og "combat" etc. Da kjenner jeg det sure oppstøtet komme.
 
Overraskende at ingen har nevnt Graham Chronofighter ennå?
Bildet snakker for seg selv... ;)

grøss og gru. det der må være det styggeste jeg har sett i dag. men nå blir det noen timer foran internettet i kveld, tipper jeg finner noe som overgår chronofighteren. syns Graham i det hele tatt lager ganske grimme klokker, men den der tok kaka.
 
Jeg... ah.. jeg liker virkelig ikke å være fyllesyk.

Jeg liker ikke prisen på de fineste klokkene som jeg har mest lyst på.

Jeg liker ikke å vente i kø på en bensinstasjon når jeg må fryktelig tisse.

Jeg liker ikke når noen kommenterer en klokke jeg har med; Kul klokke, men du skulle hatt sånn her da! Og viser sin nixon mer keramikk.

Jeg liker ikke lyden av klokke mot hardt underlag.
 
Chronofighteren ser ut som ein håndgranat, kanskje det er inspirasjonen?:|

Bund-straps bør nemnast som ein uting.
 
Jeg liker ikke når noen kommenterer en klokke jeg har med; Kul klokke, men du skulle hatt sånn her da! Og viser sin nixon mer keramikk..

Husker jeg fikk kommentar på Paneraien en gang, hvorpå jeg fortale litt om urverket og merket. Jeg tapte dog litt ansikt og ble en smule skuffet da han spurte om min mening om hans kjempe store jalla Nike-klokke. Den var vist ganske dyr og han hadde fått mange kommentarer om at den var tøff, fin osv osv osv. ZzZzzz
 
Jeg liker ikke:

- Audemars RO Offshore
- De aller fleste Breitlings (hederlig unntak er vintage Navitimer)
- Ball, Hublot, annet tilsvarende ræl
- at naboen klipper hekken for langt ned
- Audi - alle modeller (håpløst kjedelig, stort sett håpløse eiere, inklusive naboen)
- Klokker over 42 mm
- At alle klokkene jeg har lyst på lett koster over 50k brukt
- stort sett alle Ferrari etter F355
- at Maserati ikke gjorde et eget design for sin GranCabrio
 
Mye bra lesing her altså. Men må si sykkelister i veien er verste, like før jeg blir drapsmann hver gang :p

Så må jeg bare banne i kirken litt å si NATO-reima, grusomt. Ha f.eks en Rolex til ørte og førti tusen, og smekke på en tøybit av en reim, nei fysj :p

Klokker i helgull, syntes det er harry harry harry. MEN, rosègull er også det råeste jeg vet om :)