Hva ville du kjøpt for 200K?

Nautilus 5980. Måtte da punget ut 130k ekstra.

Eller

Seadweller 16600 ca 35-40k
Nautilus 5711 ca 140-160k

Eller

ALS langematik perpetual ca 200k
 
Min favoritt, Grosse Lange 1

Har hatt gleden av å prøve denne på armen, og den er virkelig elegant.
 
Hadde jeg hatt 200k tror jeg at jeg hadde satset på denne rekka:

Rolex Explorer I 36mm ca 20 000,- (perfekt allround-klokke, kan brukes til det meste)
Rolex Submariner REDSUB ca 60 000,- (ikonisk vintage klokke)
AP RO 15300 ca 70 000,- (high end, og nydelig design, kan brukes til fest og hverdags hvor man er pent kledd)
Rolex Daytona ca 50 000,- (en chronograf må være med i samlingen, og daytona står høyt på chronograf-ønskelista)

La til hvilket bruksområde jeg hadde sett for meg klokkene hadde blitt brukt til også.

Det er en mulig liste for min del, jeg tror jeg hadde fått dekt det meste av behov med de klokkene ihvertfall. Men hadde kanskje trengt en helgull, og en skikkelig beater, osv osv, heheh

Men jeg hadde gjort meg selv til en kriminell, da jeg ikke hadde momset inn klokkene, prisene er pent hentet fra chrono24 uten mva, ooæææææ:eek:
 
400 000 Casio G-shocks... :p

Jeg er ikke sikker. Jeg tror at jeg ville gått for en brukt Patek eller noe lignende. Eller kanskje fullt opp med litt billigere enkeltstående klassikere (redsub osv.). Veldig vanskelig å si for min del :)
 
De jeg har ;)

+- et par stk kanskje.

Egentlig umulig å si. Skulle det vært en måtte det bli Nautilus.

Men det måtte nok blitt tre, og da må du ha en Speedy og en Rollie (Exp eller Sub) + en eller annen dressy.

Men da er det jo finanser til en eller to til?

Nei, dette er håpløst :)
 
Siden det ikke står noe om hvilken valuta de 200k er i så går jeg for min drøm som man kanskje får brukt for 200k pund:cool: da hadde det ganske sikkert blitt en Maitres du Temps chapter one i RG:)
 
Hadde det her noen gang vært en problemstilling, så hadde jeg fader meg tatt en helt helgull sub!!

Jeg er jo ikke noen Rolex mann, men så syntes jeg bare den er så "grisete" at jeg får mer og mer lyst på en! :S
 
200k er ikke nok til å kjøpe DEN ENE (Daytona Paul Newman...6262/6263 eller der omkring) så da blir valget som følger:

Rolex Explorer ref. 1016 - Ville da gått for et eksemplar fra 1980 - tallet i perfekt stand
Rolex Submariner ref. 1680 Red
Rolex Daytona ref. 16520 med El Primero urverk

Rolex Explorer ref. 1655 ville også vært et veldig aktuelt alternativ til en av de 3 nevnt ovenfor - mulig jeg hadde byttet ut 1680 for 1655.

Og ja....hvis noen lurer, så er jeg helt hekta på Rolex :D
 
I dag:

Explorer 39mm

Seadweller Edit: Bytter selvsagt denne ut med JLC Master Compressor Navy Seals el.l - skjønner ikke hva jeg tenkte på i dag tidlig.

IWC Ingenieur Mission Earth

Omega SMP titan m/sverdvisere

I morgen: Noe annet
 
Etter gullfeberen som er her inne om dagen er jeg selvfølgelig påvirket, så akkurat nå ville jeg gått for: Rolex GMT II helgull som hovedklokke, og en Audemars Piguet 15300ST. Dette blir vell rundt 200k +/- noen tusen :p Men spør meg igjen i morgen, og kanskje jeg svarer noe annet ;)
 
Denne for halve beløpet brukt:

Patek-Philippe-5109P-Gondolo-5591-fgw.jpg


Resten på en slik brukt:

lange-und-soehne-1815-jeans.jpg