Endlinks for Rolex og Tudor

westmouth

Støttemedlem
Medlem
19. sep. 2012
Innlegg
1.621
Sted
Sørlandet
En gang i blant har aftermaket solid end links til Rolex vært et topic for diskusjon. Spesielt er det vel de såkalte "Etur Endlinks" som har vært i skuddet.
Også på Rolexforum.com var det mange som etterlyste brukeren Etur og ønsket å kjøpe slike end links. De færreste lyktes vel og etthevert var det andre som gikk i gang med å forsøke å få til produksjon av tilsvarende end links. Noe av diskusjonen rundt dette kan lese her: http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=304889&highlight=Smartyjones18
Den gang så lagde ikke Smartyjones18 (George) links til Datejust" men jeg kontaktet ham igjen i april og da var Datejust2 kommet inn i modellprogrammet. Bestilte til den nette sum av usd 80 inkl. frakt og er godt fornøyd




Ser at George nå har utvidet modellprogrammet ytterligere og laget egen webside http://www.rolexendlinks.com/, bare sånn til info til andre som også har gitt opp å skaffe seg Etur Endlinks.
 
Redigert:
De der så jo skikkelig bra ut :). Har selv aldri likt Remmer på Rolex kasser pga av avstanden mellom kasse og springbar er for stor.
Har derfor foretrukket Nato fremfor rem, natoen fyller liksom luftrommet mellom kassen og springbaren bedre enn rem.

Men hvordan er disse after market endlinksene festet t kassen?
 
De er så godt tilpasset at man sklir de inn mellom lugsene, så blir de låst fast av reim og baretter. Dvs. at reimen nok bør være noe fyldig slik at endlinksen blir presset godt inn til kassen.
 
image_zpsc2041df7.jpg
 
Synes faktisk klokken føles mer bøs, heller enn oppdresset med disse.
Tror det krever sin rem, alt jeg har ble plutselig så spinkelt. Noe som går utenpå lugs kanskje?