Tusen takk
@Kohe321 Fikk ikke sett PK (hvor den enn ble vist).
@csabko Så nettopp pressekonferansen. Utrolig trist ja, håper inderlig han blir helt god igjen. Han virker som en kjempetrivelig kar, som du sier, og jeg synes også han har fått uforholdsmessig mye kritikk blant fansen - tross alt, semi i CL og 100poeng i liga i en sesong preget av sykdom og fravær er ikke dårlig.
Jepp, det virker som en kar man unner alt godt. Det ligger vel dessverre i kortene at dette går åt skogen.
Nitrist. Og det gikk jo bra mens han trente laget. Ikke like bra under Jordi Roura (??)
Barcaledelsen har sagt at den nye treneren, som forøvrig blir presentert i neste uke, ikke vil være en fra den nåværende trenerstaben, men en fra utsiden. De har med andre ord jobbet med en "Plan B" og ordnet seg til bare i tilfelle dette skulle skje.
Det er vel vanskeligere å komme lenger ned i hierarkiet nå. Pep var B-lagstrener, Tito var hans assistent, og Roura (?) var hans assistent. Det er tross alt verdens største lag med verdens beste spiller, kan vel ikke ledes av "faren til en av spillerne" ... Forsåvidt fornuftig å jobbe med noen i tilfelle Tito ikke skulle bli frisk, men kanskje litt pinlig hvis det ble altfor åpenlyst. Vet du hvem som er aktuelle? Jeg leser kun om denne Girona-treneren, som vel kanskje ikke helt har merittene til Hiddink, Mourinho, eller Capello, etc. Var det ikke Luis Enrique som egentlig som skulle være nestemann, men han gjorde det vel rimelig dårlig i Roma. Leser spekulasjoner om El Loco, men skulle vel være for sært. Han og hans metoder er vel for sære for. Den fyren jeg likte så godt RM, del Bosque, er den jeg helt klart helst ser i Barca,
men hadde heller ikke hatt noe imot Hiddink. Men det som kunne være det morsomste scenariet: Jupp Heynckes!! Det hadde vært noe ...
Ellers har "silly season" vært ganske frustrerende så langt, bortsett fra Neymar signeringen i starten av sommeren, som jeg er glad som en lerke over.
Jeg har vært skeptisk, men fint mål i finalen. Direkte, oppmerksomt (å gå tilbake fra offsideposisjon) og rett på mål.
Jeg mener de har brukt all for mye tid og energi på Thiago Silva, som viste seg å være en avtale som var umulig og få til, noe som ble sagt veldig tidlig. Men de gav bare ikke opp, og nå begynner stopper-mulighetene å tørke opp for sommeren. Marquinhos stakk nettopp til PSG for eksempel, og Hummels (som jeg hele tiden har ment de burde gå får) begynner vel sesongoppkjøringen sin i Dortmund nå. De kunne nok fått ham denne sommeren om de ville, men styret slo det fra seg fordi de mener Pique allerede utfyller rollen til Hummels. Nå er et av de siste valgene de snakker om Daniel Agger fra Liverpool, en jeg kjenner dårlig til, men hører mange mener ikke er helt på nivået som kreves for Barca. Kan du kanskje si noe om denne karen?
Jepp, ser ikke ut som Qatar-gutta er helt fornøyde med at alle forlater dem, og skal statuere et eksempel. For så vidt greit nok. Jeg tror ikke Barca har gitt opp TS, men det er vel helt riktig som du skriver: denne ensidige fokuseringen på TS har kanskje gjort at de har gått glipp av andre som kunne være fine i midtforsvaret.
Har ikke sett mye engelsk fotball. Agger _ser_ usympatisk ut, men det skal man ikke dømme noen for. En tøffing med et forholdsvis/meget bra skudd. Håper inderlig ikke han går til Barca.
Ellers er det jo veldig leit at Thiago valgte å stikke til Bayern og Pep, men der har klubben hovedsaklig seg selv å skylde på da de rotet det til med spilletiden. Men men, vil han dra så vil han dra, Barca vil nok aldri mangle midtbane-spillere uansett, jeg er mer bekymret for forsvaret akkurat nå. Spilt melk er spilt melk.
Som sagt har jeg aldri sett en bra kamp av ham i Barca-trøya. Xavi begynner vel å bli gammel, men Xavi holder vel ut ett år til. Så Thiago ville vel ikke vært førstevlg (selv om ditt forslag at Thiago avlaster Xavi i ganske mange kamper ikke var dårlig) uansett. Thiago kommer nok tilbake om noen år hvis han trengs. Og Fabregas er også en bra midtbanespiller, kanskje noe høyere på banen enn Thiago, dog.
Men, litt positive ting er det jo også. Det er veldig underholdende å lese om ManU sine gjentatte forsøk på å signere Fabregas, og Moyes sin enorme tro på at det faktisk er en sjanse for at dette vil gå. Om noen følger LITT med på Barcelona, så vil de forstå at det aldri kommer til å skje. For det første er Fabregas veldig fornøyd, blitt perlevenn med Messi og trives godt med barndomsklubben sin blant barndomsvenner. Hva mer er at nå som Thiago har dratt til Bayern, en tabbe som ikke er populær blant fansen, så ville aldri Barca solgt en midtbanespiller som Fabregas. Han er jo nå den som kanskje kan ta over etter Xavi. Til slutt må man ikke glemme at Fabregas har den britiske delen av hjertet sitt i Arsenal, så det å dra til ManU ville nok for ham blitt umulig bare av den grunn. Skal han tilbake til England, så blir det til Arsenal.
Tusen takk for (som vanlig) veldig bra innlegg. Keep'em coming!
God natt!