Dagens klokke

Nå må det vel sies at det finnes neppe noen rigid regel om hva og når som kan postes under "Dagens klokke", men det er en slags uskreven "gentlemans agreement" som tilsier at om en ønsker å poste et bilde av dagens klokke med dato, så bør det være dagens..... IMHO

God helg, med og uten dato!

Det tror jeg de fleste er enige i, men når klokken viser rett dato og bildet lastes opp etter midnatt er det fortsatt dagens klokke IMHO. Jeg vil også driste meg til å kalle det dagens selv om bildet er tatt om kvelden.

Uansett er det vel en "gentleman's agreement" som tilsier at man bruker denne tråden til bilder av klokker og ikke kverulering, så beklager mitt bidrag til det motsatte - og god fredag, om dagen slutter ved midnatt eller ei!
 
image.jpeg
 
25067774013_f637afe2e3_h.jpg


Omega Seamaster 198.0018 aka "The Cone"

Disclaimer: Dag, dato og tid er feil av den enkle grunn at klokken har stoppet.
For å bevise at bildet er tatt idag 11/3-16 kan jeg gi tilgang til bildets meta-
data via PM
Flott klokke! Men er det DAGENS?!?
Hvordan kan vi være trygg på at du ikke har manipulert metadataene??!!??







;)
 
God helg. :) Frokost fortært. Wristshot tatt, så da er det bare å dykke ned i epostenes vidunderlige verden.

12825985_1707672069476908_98730676_n.jpg
Denne komboen er bare rålekker... Er det bare å bestille en Jubilee fra AD, eller kan man montere på noe brukt fra andre klokker osv? Er f.eks konas 36mm Datejus-jubilee kompatibel?