- Medlem
- 6. des. 2013
- Innlegg
- 13.173
Innkjøpt når god whisky kom i trebokser. De tidene er forlengst over. Har tømt noen av disse for flere år siden. Imidlertid; disse to som er igjen av disse eksakte utgavene får ligge litt. #tingvarbedrefør.
Kavalan Solist serien er jo laget med skotsk kunnskap i Taiwan, og de flotte whiskyene i serien er modnet 5-7 år. De smaker minst like godt og har samme karakter som whisky lagret i 25-30 år i Skotlands kalde klima. At Vinmonopolet ikke lenger har dem, er en liten skandale.Det som er interessant med whisky nå er at folk nesten har blitt tvunget til å sette pris på ung whisky i stedet for whisky med alder på 20+ år.
Det er mye som har forsvunnet ut av polets varelister, særlig etter Brexit. Da forsvant samtlige Bowmore bl.a, de fleste Laphroaig og det som er igjen, er ofte NAS eller yngre whisky. Noe er bra, f.eks. Wee Beastie fra Ardbeg, men det blir ofte ikke like bra med de skotske ungwhiskyene, og særlig ikke de med mer peatpreg.Kavalan Solist serien er jo laget med skotsk kunnskap i Taiwan, og de flotte whiskyene i serien er modnet 5-7 år. De samker minst like godt og har samme karakter som whisky lagret i 25-30 år i Skotlands kalde klima. At Vinmonopolet ikke lenger har dem, er en liten skandale.
Var på besøk hos en gammel sjømann i dag. Han hadde et lager av Cognac og Wiskey fra sine glansdager på sjøen. Disse er kjøpt på 70/80 tallet. Noen som har noe peiling og kan si noe om kvalitet og verdi? Legger med noen bilder.
Vis vedlegg 420748Vis vedlegg 420749Vis vedlegg 420750