Dårligere kvalitet på nyere klokker

Medlem
11. sep. 2017
Innlegg
800
Sted
Askim
Å lage denne tråden har jeg tenkt på lenge men i dag oppdaget jeg noe som fikk det til å flyte over .
Jeg skulle ha en god quartz klokke for å bruke i hverdagen. Og kona kjøpte en Maurice lecroix Aikon i quartz til meg en klokke som koster 12998 kr veil .
Pen klokke som jeg gubben på 62 år likte veldig godt. Men klokka stoppet etter en uke på hånda og ble levert til forhandler. Jeg fikk klokka tilbake etter en ukes tid med beskjed om at det var bare batteriet som hadde vært dårlig. Og nå en uke etter det så stopper den igjen. Men i dag dro jeg til min faste urmaker på Kolbotn med den og han åpnet klokka og da ble jeg stående og måpe for inne i den klokka sitter det et Ronda kaliber 515 quartz verk med hele en jewel festet med en simpel hvit plastikk verkring. Dette urverket koster hele 375 kr levert fra Max Kleizer i Oslo. Dette mener jeg og min faste urmaker er rett og slett svindel og bedrag. Og urmakeren sier at dette gjelder mange nyere klokker.
Er det da rart man føler seg lurt . Legger ved bilder av herligheten .

20261012_151140.jpg
20261012_151135.jpg
20260928_201303.jpg
 
  • Wow
Reaksjoner: StigJ og Grendel
Gjelder vel mange klokker idag. Kjøp en Nomos heller
Jo men saken er at jeg skulle ha et quartz ur som såkalt grabb and go klokke . For den går jo hele tiden uten å måtte trekke og stille . Jeg har samlet på klokker i over 30 år og har en god del forskjellige mekaniske klokker her så det er ikke problemet. Og flere vintage klokker fra omega til certina. Så saken er at fra 90 tallet og fremover har kvaliteten gått en vei nedover . I dag er det dessverre kun profitten som teller.
 
  • Liker
Reaksjoner: Maz19, Auto og andres
Å ja utvendig ser det nok bra ut . Den ML klokka har fin finish på kasse og lenke men innvendig not so good. Ronda har quartz verk som ser bedre ut enn dette og ETA har quartz verk som ser mye bedre ut . Urmakeren sier at Citizen har de beste quartz verkene i dag . De er stabile og solide . Grand Seiko har vel også flotte quartz verk.
 
Jo noen fine Quartz finnes jo. Seiko sin GS er nevnt. Breitling har også noen fine.

Vil vel tro at klokken til @Hoover i stor grad var laget med tanke på 'pent ytre'. Normalt går et batteriurverk "prikkfritt frem til batteriet går tomt", så da er jobben gjort. (Kunden trenger ikke vite om plastikkfyllingene som ligger inne i kassen. (Det var nok et uhell at du fikk sett dem).

For å snu det til noe positivt, så er det en grei jobb å bytte hele maskinen (urverket) dersom det skulle bli behov.

8
 
Jo noen fine Quartz finnes jo. Seiko sin GS er nevnt. Breitling har også noen fine.

Vil vel tro at klokken til @Hoover i stor grad var laget med tanke på 'pent ytre'. Normalt går et batteriurverk "prikkfritt frem til batteriet går tomt", så da er jobben gjort. (Kunden trenger ikke vite om plastikkfyllingene som ligger inne i kassen. (Det var nok et uhell at du fikk sett dem).

For å snu det til noe positivt, så er det en grei jobb å bytte hele maskinen (urverket) dersom det skulle bli behov.

8
Jada og det er det jeg ba min trofaste urmaker å gjøre . Jeg driter i garantien og ba ham bestille et nytt urverk og bare bytte . Så betaler jeg for det selv for det blir ikke mange kronene uansett. Så går den vel en stund får vi tro .
 
  • Liker
Reaksjoner: Grendel
Citizen Chronomaster har vist også flotte quartz verk og ser ut til å være skikkelig flotte klokker .
 
Så har du Citizen The Citizen, da, med +/- 1 sekund i året.

Jeg er litt fascinert av god kvarts, jeg.