Erfaringer- Xetum

Medlem
22. juni 2011
Innlegg
1.326
Sted
Oslo
Noen som har erfaringer med Xetum sine klokker? http://www.xetum.com/swiss-automatic-watches/ Jeg synes at de har noen likhetstrekk med Giuliano Mazzuoli.

Andre som synes de var litt tøffe?:)

productimage-picture-xetum-center-second-automatic-black-dial-8_jpg_640x480_q85-763957.jpg
 
Liker de ikke ut fra det jeg har sett på bilder, men Ariel Adams i HourTime (og ablogtoread.com) er ganske entusiastisk.. Uten at jeg vet om dette er en av sponsorene hans..
 
Ikke min kopp te, men smaken er jo heldigvis ikke lik ;) Anner ingen ting om kvalitet etc, er bare min mening ut i fra det visuelle..
 
Jeg synes de er stilige, men vet ingen ting om dem ut over det jeg har sett på hjemmesiden. Som olw3 synes jeg det hadde vært fint om noen som har erfaring med merket kunne gitt oss en tilbakemelding.

Jeg er ny i dette forumet, selv om interessen er gammel, og vet ikke hvor jeg skal lete for å finne noe interessant om merket. Et alternativt om noen vet noe om hvor man skal lete for å finne noe ut over de 40800 søkeresultatene på Google?

KO
 
Du finner en del info om klokken på http://www.ablogtoread.com/xetum-tyndall-watch-review/, der hvor jeg også oppdaget denne klokken.

For min egen del er jeg ikke er like begeistret for dette uret nå, som det jeg var ved første øyekast. Jeg synes ikke klokken klarer å stå sterkt nok, både designmessig eller tekninsk. Xetum drives av ETA 2824, og koster rundt 1000USD, så her har den jo også god konkurranse;)