Solgt 1972 Rolex Explorer ref.1016 fra Alf Lie

GT350

Støttemedlem
Medlem
13. jan. 2010
Innlegg
195
Sted
Oslo
Solgt ny hos Urmaker Alf Lie i 1972 til en skipsmegler fra Bærum. Han hadde klokken frem til han døde i 1993. Jeg kjøpte klokken av hans kone.

Klokken kommer med det originale sertifikatet, booklets som fulgte med den gang, den originale esken, kvitteringer for utført service i april 1998 (Urmaker Bjerke) og i november 2004 (også Urmaker Bjerke). Klokken er produsert i 1 kvartal 1972. Alle numrene er uten slitasje og like enkelt å lese som om det var en ny klokke, grunnen til dette er at den ikke ble brukt med lenken. Han erstattet den med en perlonrem fordi han ønsket en mere diskret fremtoning. Lenken vil jeg få dersom den skulle dukke opp men det er svært lite trolig nå så lenge etterpå.
Sjeldent å finne en slik klokke i denne stand og med det originale tilbehøret, men jeg slanker samlingen og da må noe gå!
 
Redigert: